Hingestatud mäng murdis FC Flora III vastupanu

Vähem kui kaks nädalat tagasi toimunud esimeses kohtumises FC Flora III läbi suurte pingutuste võitnud elvakad, olid täna teisest puust. Avaminutitest peale näidati üles head meeskonnamängu, kuigi esimesel poolajal suudeti realiseerida ainult üks mitmest olukorrast, võideti kohtumine viigilise poolaja järel siiski 4:1.
12. mail kell 17:00 Elva linnastaadion, Esiliiga B 11. voor
FC Elva vs Tallinna FC Flora III 4:1 (1:1)
Väravad: 22. Raido Kuus, 55. J. Kuresoo, 78. Thomson, 86. Samoilov - 35. Morrone
Hoiatused: 68. Kerro, 85. Kütt - 68. Murd, 77. Kruusalu, 79. Vard
Pealtvaatajaid: 268
Peakohtunik: Martin Lember
Abikohtunikud: Tiit Pruuli, Siim Rinken

FC Elva: 1-Käkk, 4-Bussov (46. 3-Thomson), 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 7-Kerro (71. 15-Samoilov), 18-M. Kuresoo, 8-Tinn, 14-Eichelmann, 11-Raido Kuus (46. 9-Joandi).
Varus: 9-Joandi, 15-Samoilov, 3-Thomson, 12-Naaris.

FC Flora III: 1-Traublum, 2-Wahl, 5-Keert, 9-Murd, 3-S. Grauberg, 19-Kruusalu, 20-Vard (82. 18-Karpov), 10-Pärn, 7-Vent, 15-Morrone (64. 16-Ever), 11-Astur (73. 14-Alizade).
Varus: 12-Tali, 14-Alizade, 16-Ever, 18-Karpov, 4-K. Jürgenson.

Eelmisest omavahelisest kohtumisest napi võidu teeninud FC Elva alustas mängu isukalt, kohe saadi hea rütm kätte ja leiti üles vabad tsoonid vastase kaitses. FC Flora III mängis palli võites kiirelt ette Morrone suunas, kellelt loodeti head võitlust ja palli püsimajäämist ründetsoonis. Esimest väravat ei tulnud kaua oodata, 22. minutil lõi Raido Kuus palli külmalt vastaste väravasse. Hea eeltöö tuli keskvälja meestelt, millele andis karistusalas viimase lihvi Jürgen Kuresoo. Esmakordselt said elvakad kuulda klubi uut väravatähistamise tunnuslugu, mille sõnad on kirjutanud Martti Tammaru, viis on kõigile tuttavast filmist "A-Team" ja loo laulis linti tuntust koguv Elva rockbänd Night Felony.
Mängu juurde tagasi minnes, siis mõni minut peale avaväravat avanes Tinnil hea võimalus 2:0 teha, suurepäraselt positsioonilt sooritatud löök läks napilt vindiga väravast mööda. Mängija kehakeel ja emotsionaale hääl andsid selge pildi, kui hea võimaluse mees luhtas. FC Elva jätkas   ründamist ja FC Flora III kasutas ära elvakate pallikaotused vastase poolel, ehitades ise rünnakuid, mis enamasti lõppesid enne Käki karistusala. Siiski üks selline rünnak oli täpne.
35. minutil kattis Elva linnastaadioni haudvaikus, kuna Morrone oli mänguseisu viigistanud. Kõigile täiesti ootamatult vabaks jäänud mängija lõi palli Käkki jalgevahelt läbi, mida püüdis veel päästa Rando Kuus, aga mänguvahend leidis siiski tee väravasse - 1:1! Rohkem avapoolajal väravaid ei löödud ja viigilise tulemusega läksid meeskonnad puhkama.

Teise poolaja alguses tegi FC Elva kohe kaks vahetust, Raido asemel sekkus rünnakule Joandi ja vasakkaitses asendas vigastuse saanud Bussovit noor Elva mängumees Thomson.
Kohe hakkas ka toimuma. Esimene hea võimalus kodumeeskond juhtima viia avanes Eichelmannil, kelle keeruline löök riivas põiklatti ja lendas sealt tagasi väljakule. Jätkuolukorras ei sündinud midagi ohtliku.
55. minutil suunas Joandi väravavahi ebaõnnestunud lahtilöögi tagasi kaitseliini seljataha, florakate keskkaitsjad proovisid palli minema lüüa, aga J. Kuresoo napsas selle endale jooksule ja lõi kauni värava (pildil), mille on hästi fotole jäädvustanud Karina Kompus.

Peale väravat sai FC Elva indu ja tahtmist veel juurde, ning ohtlikuid olukordi tekitati mitmeid. 70. minutil tegid elvakad oma viimase vahetuse, Kerrot asendas Samoilov.
Ühest nurgalöögi järgsest olukorrast lõi 78. minutil oma esimese ametliku väravava JK Tammekast naasnud Martin Thomson. Peale seda väravat kasvas koduvõistkonna enesekindlus veelgi ja FC Elva neljas värav oli lähemal kui florakate teine.
86. minutil kombineerisid osavalt vasakul äärel Eichelmann ja J. Kuresoo, viimane murdis otsajoone juurest vastaste karistusalasse, söötis värava eest läbi tagumise posti suunas, kuhu oli jõudnud liikuda Samoilov, kes oma selle hooaja esimese tabamuse vormistas (pildil tähistavad sööduandja ja väravalööja).

Sellise tulemusega kohtumine lõppes ja FC Elva sai teenitud kolm punkti tabelisse, mis tõstsid männilinna klubi Esiliiga B-s kaheksandale kohale. Kuna teistega võrreldes on peetud vähem mänge, siis tõelist tabeliseisu saame näha alles peale juulit, kui kõik edasilükatud mängud on peetud. Suured tänud rekordilisele publikule!

Nõmme JK Kalju II - HÜJK Emmaste3 : 1
Kohtla-Järve JK Järve - Pärnu Linnameeskond1 : 2
Tallinna FC Ararat TTÜ - Tallinna JK Dünamo3 : 0
Tallinna JK Legion - JK Sillamäe Kalev II1 : 1