Duublile õpetlik kaotus liigast

Pühapäeval toimunud IV. liiga 3. vooru kohtumises tuli FC Elva II koosseisul võtta vastu suur 1:6 kaotus kogenud Võru JK II käest. Võitluslikes olukordades jäädi tugevamatele vastastele selgelt alla ning Võrul õnnestus peaaegu kõik reaalsed võimalused ka väravaks realiseerida.
28. aprill kell 13:00 Tartu Tamme staadion, IV. liiga 3. voor
FC Elva II - Võru JK II 1:6 (1:3)
Väravad: 36. Bõkarev - 5., 7., 32. Laine, 67. Ots, 75. Rebane, 75. Dobrovolski
Hoiatused: -
Peakohtunik: Selen Elbe

FC Elva II: Artur Lõhmus, Gennadi Judin (46. Kerdo Puusalu), Oliver Käkk, Rasmus Sikk, Silver Kiho, Kristjan Moorast (63. Kaldmäe), Sten Teemant, Gero Mekk (46. Paul-Feliks Frei), Evert Soonberg (46. Gen Alev), Andres Bõkarev, Karl-Markkus Põldmaa

Mängu algusest oli kulunud vaid 5 minutit, kui Võru JK II mängija Mark Laine sai kaitseliini taha mõõdetud söödu, mille ta täpselt üle vastu liikunud Elva väravavahi tõstis. Kaks minutit hiljem kordus täpselt samasugune situatsioon, kui Mark Laine suurendas eduseisu kaheväravaliseks. Peale seda mäng tasakaalustus ning saadi peata olekust üle. Mitmel korral õnnestus Elva noortel toimetada pall ohtlikult vastaste värava all oma mängijatele, kuid korraliku lööki raami ei õnnestunud sooritada. 32. minutil nõelasid Võru mängijad pika vahelt sööduga kõrgele tõusnud Elva kaitseliini ning aktsioonis oli taas vastaste ründetäht Mark Laine, kes pääses üks ühele Artur Lõhmuse vastu ning lõi oma kolmanda värava. Elva duubli mehed aga jätkasid oma mängu, mis tõi 36. minutil ka värava, kui Moorast leidis täpse sööduga Bõkarevi, kes pääses väravavahiga üks ühele ning lõi seisuks 1:3. Teisel poolajal muutus mängutempo järjest aeglasemaks ning võimalusi tekkis mõlemal poolel vähe. 64. minutil mängis Rasmus Sikk karistusalas käega, et takistada vastasel värava löömist. Kohtunikul see märkamata ei jäänud nind määrati Võru kasuks penalti. Artur Lõhmus seisis joonel kindlalt ning püüdis muretult alla vasakule suunatud penalti. 67. minutil üllatas Võru mängija Averi Ots Elva väravavahti ligi 25 meetrilt sooritatud kauglöögiga, mis maandus nende õnneks lati all väravas. Mängu lõppu rikkus duubli jaoks mõned hetked kestnud peata olek 75. minutil, kui Elva noorte lohakus ja üksteise mittemõistmine kinkisid vastastele kaks lihtsat väravat. Kokkuvõtvalt võib öelda, et vastaste esimesed kaks ja viimased kaks väravat olid Elva noorte kogenematusest tingitud lihtsad eksimused, mis vastaste poolt ka kingitustena vastu võeti. Meeskonnal on sisu nagu ka esimene mäng FC Tartu vastu näitas, kuid noortel on vaja veel kõvasti tööd teha, et meeste liigas mängimsega kohaneda.

Järgmine mäng 5. mail Tartu Harrastajate vastu Annelinna kunstmurul kell 18:00