Esindus alistas derbikohtumises Welco

Esiliiga 16. vooru kohtumises alistas FC Elva esindusmeeskond kodumurul Tartu JK Welco skooriga 3:0!

Väravalööja Paul-Feliks Frei (seljaga) aktsioonis/Foto: Cristel Jakobson

Enne mängu:

Meie peatreener Veiko Haan: "Saame üle pika aja kasutada kõiki põhimängijaid, kes on paranenud vigastustes, kes on ära kandnud enda karistused ja ka kaitseväest on puudja tagsi. Peale sellele toimub mäng meie koduväljakul. Lisaks on mäng meie pikaaegse rivaaliga Welcoga. On loodud kõik tingimusekd selleks, et tuleks üks vägev mäng."

Meie poolkaitsja Markus Lokk: "Oleme viimastes mängudes saanud väga magusad võidupunktid. Welcolt on sellel aastal 3 punkti veel võtmata, proovime neljapäeval kodupubliku toel need 3 punkti koju jätta."

Läks!

FC Elva algkoosseis: Arvo Käkk; Remi Kõivik, Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm; Markus Lokk, Kaarel Tinn, Nikita Karasjov; Paul-Feliks Frei, Jürgen Kuresoo, Ats Joandi.

FC Elva vahetusmängijad: Karl Kruus, Naatan Siimeon Tamm, Karl Bussov, Tarvo Timm, Veiko Maidla, Mihkel Kuresoo, Andreas Kiivit.

Kuum suveõhtu tõi kohale hulgaliselt pealtvaatajaid, õnneks kattis pilvekiht päikese ning loojuv päike peavalu mängijatele ei valmistanud. Derbimängud Welcoga on alati olnud vihased, tulised ning meeskonnad teineteist väärt. Meie poolelt jäi kohtumisest eemale vigastatud Deniss Samoilov.

Mängu algus oli kergelt Welco käes, külaliste parem äär toimis ning Arvo Käkk pidi korra enda kohavalikuga omasid kaotusseisust päästma, siis läks mäng meie kätte. Alates 15. minutist alanud meie meeste surve lõi särama 39. minutil, kui kaitsest kiirete söötudega üle tuldi ning Markus Lokk maast palli penaltipunktil asetsenud Ats Joandi jalale söötis - Atsi parema jala löök maandus võrgus ja 1:0 oli käes! Varasemalt teenisime mitmeid nurgalööke ja ka positsioonirünnakutest lõime olukordi, mitmed pealelöögid raami siiski sisse ei läinud, siiski värav oli pikalt õhus.

Teine poolaeg algas Welco poolt pisut paremini, palliga mängiti pisut rohkem, aga initsiatiiv kadus ja meie mehed haarasid taktikepi. 68. minutil mängis Welco nurgalöögi lahti, meie mehed said kontrarünnakule,  keskkaitsja Martin Thomson oli jooksnud vastase kasti ja teenis penalti! Enne penaltit proovis Welco väravavaht Martinit provotseerida, aga see ei õnnestunud - Martin tõstis palli kergelt maast ülesse ja keskele ning väravavaht hüppas eest ära, 2:0 eduseis ning Welco oli murtud. Mäng jäi vaid vormistamise küsimuseks. Üleajal mängisid meie mehed kergete seinasöötudega end uuesti Welco liinidest läbi - Paul-Feliks Frei lahendas vastase väravavahiga 1v1 olukorra ning 3:0! Sellise seisuga mäng ka lõp

20. juunil kell 19.30 Elva linnastaadionil

FC Elva - Tartu JK Welco 3:0 (1:0)
39. Ats Joandi, 69. pen. Martin Thomson, 90+3. Paul-Feliks Frei

Hoiatused: 45+1. Kaarel Tinn - 68. Kevin Märtmaa, 77. Joonas Luts, 88. Miikael Tuus, 90. Artur Laks
Mänguolud: +27, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 285
Peakohtunik: Viljar Pennert
Abikohtunikud: Thor Vaas, Jaanus Allas

Elva: Arvo Käkk, Remi Kõivik (70. Karl Bussov), Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm, Paul-Feliks Frei, Markus Lokk, Kaarel Tinn (64. Veiko Maidla), Nikita Karasjov, Jürgen Kuresoo (75. Tarvo Timm), Ats Joandi (75. Andreas Kiivit).
Varus: Karl Kruus, Naatan Siimeon Tamm, Karl Bussov, Veiko Maidla, Mihkel Kuresoo, Tarvo Timm, Andreas Kiivit.

Welco: Edgar Leht, Artur Laks, Karl Joosep Mark, Miikael Tuus, Allan Pilvet (85. Mirko Nõmmsalu), Kevin Märtmaa, Rain Näkk, Joonas Luts, Mikk Valtna (62. Raigo Kuusik), Oskar Pedosk (64. Giacomo Uggeri), Eero Pärn.
Varus: Rudolf Stenar Saluoks, Mirko Nõmmsalu, Raigo Kuusik, Giacomo Uggeri, Kevin Ingermann.

FC Elva esindusmeeskond jätkab Esiliiga teekonda 27. juunil Pärnus, kuo Pärnu Rannastaadionil kohtutakse Pärnu JK Vaprusega! Mängu avavile kell 20:45! Tule toeta omasid kodust kaugemal või vaata mängu otsepildis soccernet.ee lehelt!