Esindus pingutas, kuid kõrgliiga jäi püüdmatuks (VIDEO!)

            FC Elva mehed peale kodumängu Kuressaare vastu nädal varem/Foto: Cristel Jakobson

Meeste Premium Liiga üleminekumängude teises vaatuses kaotas FC Elva esindusmeeskond võõrsil Kuressaarele 0:1 ning koondskooriga 0:2 jäädi kõrgliiga ukse taha.

FC Elva astus sammu edasi enda unistuse täitumiseks - nädala alguses liitus esinduse treeningprotsessiga Rootsi taktik David Roufpanah. Professionaalne treeningnädal kulmineerus üleminekumänguga Kuressaare vastu, kuhu meeskond sõitis juba päev varem valmistuma. Kahjuks nädal aega tööd ei kandnud sel korral vilja.

Enne mängu:

Meie peatreener Veiko Haan: "Nüüd ei ole enam taganemisteed, peame olema paremad ja selle tulemuseks realiseerima, kui tahame järgmine hooaeg kõrgemal tasemel mängida. Esimene mäng näitas, et kõik on võimalik ja peame lõpuni pingutama."

Mees, kes ikka kommentaari jagab Karl Bussov: "Teine mäng ja seis on raskem, aga mitte võimatu. Teeme kõik endast oleneva, et pea püsti väljakult lahkuda."

Vastasmeeskonna peatreener Jan Važinski: "Meil on FC Elvaga teine kohtumine. Esimene mäng oli meil raske, vastaste plaan töötas. Nüüd on korduskohtumises meie eesmärk parandada omad nõrkused ja tõsta esiplaanile tugevused, et säilitada mängu tulemus."

Vastaste ründaja Sander Laht: "Novembri lõppu on jäänud meie jaoks kõige tähtsam mäng Premium liiga kohale aastaks 2019. Teame, et Elva on väga visa vastane ja selleks, et hooaeg lõpetada positiivsel noodil, peame mängu panema kõik, et säilitada enda koht ning meie põnev jalgpalliaasta saaks väärika lõpu!"

Läks!

Kasutaja FC Elva foto
       FC Elva koosseis mänguks

Mäng algas lahtiselt, esialgu ei suutnud keegi initsiatiivi võtta, kuid esimesel poolajal siiski palliga oli Elva domineerivam. Siiski varjutasid meie rünnakuüritused Kuressaare ohtlikud momendid - pall käis meie latis kui ka postis, aga õnneks väravasse ei läinud.
Teisel poolajal tabas FC Elvat kogu hooaja saatnud nõidus, teise poolaja alguses ei saadud kuidagi mängu sisse. 61. minutil lõi kodumeeskond värava ning mäng muutus kordades lahtisemaks, Elva pidi ründama suuremate jõududega ning Kuressaare mehed said kontrarünnakutele vabalt minna. Kodumeeskond keeras kaitse lukku ning kahjuks jäi meie unistus saavutamata.

24. novembril kell 13 Kuressaare kunstmurustaadionil

FC Kuressaare - FC Elva 1:0 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes 2:0
61. Rasmus Saar

Hoiatused: 66. Sander Seeman, 88. Maarek Suursaar - 38. Martin Thomson, 64. Kaarel Tinn, 70. Veiko Kütt
Mänguolud: +5, pilves ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 151
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Silver Kõiv, Aron Härsing
Neljas kohtunik: Jaan Roos
Otsakohtunikud: Juri Frischer, Eiko Saar

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Mairo Miil, Märten Opp, Sander Viira, Rasmus Saar, Sander Seeman, Karl Ivar Maar (74. Karmo Paju), Oliver Rass (83. Margus Rajaver), Amor Luup, Sander Laht, Elari Valmas (73. Maarek Suursaar).
Varus: Karmo Paju, Margus Rajaver, Roland Kütt, Maarek Suursaar, Ranon Kriisa, Reivo Vinter, Mario Pruul.

Elva: Arvo Käkk, Karl Bussov (71. Remi Kõivik), Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm, Paul-Feliks Frei, Kaarel Tinn, Deniss Samoilov, Nikita Karasjov (71. Veiko Maidla), Jürgen Kuresoo, Ats Joandi (79. Tarmo Timm).
Varus: Karl Kruus, Remi Kõivik, Tarvo Timm, Veiko Maidla.

FC Elva tänab kõiki, kes sel hooajal meile kaasa elasid ja toetasid! Tänusõnad kõigile sponsoritele, tasutajõududele, fännidele ja Elva kogukonnale ajaloolise hooaja eest! Kohtume uuel hooajal!