Esindus alistas JK Järve 3:0 ja kindlustas viiendat kohta liigatabelis

Eile toimunud liigamängus säras teist mängu järjest Kaupo Süld, kelle kaks väravasöötu ja üks värav aitasid FC Elva võidule. JK Järve kerges ülekaalus toimunud mängus lõi väravaid siiski üks võistkond, Süldile lisaks skooris kahel korral liiga edukaimaks väravakütiks tõusnud Jürgen Kuresoo.
5. juunil kell 19:30 Elva linnastaadion, Esiliiga B 2. voor
FC Elva vs Kohtla-Järve JK Järve 3:0 (1:0)
Väravad: 13., 90. Jürgen Kuresoo, 81. Kaupo Süld
Hoiatused: 60. Veiko Haan - 45. Vjatšeslav Smirnov, 68. Nikita Apet, 70. Aleksandr Bardakov, 71. Deniss Komšin, 77. Kevin Kaivoja

FC Elva: 1-Käkk, 3-Thomson (85. 19-Aasmäe), 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 14-Eichelmann (15. 9-Joandi), 4-Bussov, 8-Tinn, 21-Süld, 11-Raido Kuus (65. 15-K. Orav).
Varus: 15-K. Orav, 19-Aasmäe, 9-Joandi.

JK Järve: 1-Panfilov, 22-Vigovski, 15-Bardakov, 4-Škaleta (55. 27-Apet), 2-Tsarjov, 8-Kaivoja, 42-Tihhonov, 12-Komšin, 17-Ivanjušin, 10-Smirnov, 18-Berdyugin (73. 33-Hlobõstin).
Varus: 60-Gusev, 33-Hlobõstin, 27-Apet.

Mänguolud: +23, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 243
Peakohtunik: Silver Sepp
Abikohtunikud: Riivo Stolts, Egerd Pajustik

Kolm päeva tagasi toimunud mängust head emotsioonid all, läks FC Elva mängule eriti hoolikalt, mitte mingil juhul ei soovitud kiiresti kaotusseisu jääda.

Mängu sisse said paremini siiski JK Järve mängijad, kelle tegevus oli palju rahulikum ja täpsem. FC Elva meestele võis tunda anda pikk mängude seeria, 20 päeva jooksul on peetud viis kohtumist ja treeningud on olnud ainult taastavad. Mängu 13. minutil kasutasid Süld ja J. Kuresoo ära külaliste eksimuse keskväljal, viimane liikus palliga vasakult parema ääre suunas ja lõi karistusala joonelt palli väravavahile püüdmatult vasakusse nurka.

Mõni minut hiljem tegi vastane Eichelmanni takistamisel vea, mis alguses ei tundunud kurja kuulutavat. Kui mäng oli umbes 30 sekundit edasi kestnud ja vigastatud mängija maast püsti ei tõusnud, oli kohe teada, et siin on lood halvasti. Eichelmann lahkus mängust ja teda asendas Joandi. Hiljem selgus, et vigastatud mängijal olid rebenenud rangluu juurest sidemed ning juba järgmise päeva hommikul pidi mängija operatsioonilauale minema.

Mäng jätkus võitlustega keskväljal, mõlemad võistkonnad surusid ja ründasid võrdselt. Väga ideaalsest kohast võimalusi enam ei tekkinud. Poolaeg 1:0 FC Elvale.

Teisel poolajal jätkus mäng nii nagu pooleli jäi, JK Järve pikad ründajad näitasid oma osavust ja võimsust, tehes keskkaitse paaril elu päris raskeks, siiski suudeti osavaid ründajaid ohjata. Ees hoolitsesid teravuste eest J. Kuresoo, Joandi, Süld ja Kuus. Kõigil oli vähemalt üks hea moment, mida ei õnnestunud realiseerida. JK Järve sai korraks peale surve ja tekitas tõelise paanika elvakate karistusalas, mis lõppes löögiga väravale, millele jäi väravajoonel ette Haan.

Mängu 81. minutil tegi FC Elva asjad selgeks, kui Tinni karistuslöögi suunas Joandi peaga edasi väravavahi ala suunas, kuhu jõudis õigel ajal Süld, kes palli enne väravavahi kätte langemist väravasse suunas! Ilus kombinatsioon ja Süld oli seda väravat väärt! JK Järve isu muutus koheselt ja FC Elva kolmas värav oli lähemal kui vastaste esimene. Mängu viimasel minutil suunas Süld palli peaga kaitsjate selja taha kuhu spurtis J. Kuresoo ja kõmmutas palli vastuliikunud väravavahist mööda ning kindlalt väravasse! Ilmetu mängu juures üks suurepärane sooritus koduvõistkonna mängijatelt! Mäng lõppes ja FC Elva võis olla õnnelik skoori järgi, kuid raskelt võideldud tulemuse üle.

Nõmme JK Kalju II - Pärnu Linnameeskond0 : 1
JK Sillamäe Kalev II - HÜJK Emmaste1 : 0
Tallinna JK Dünamo - Tallinna FC Flora III3 : 2
Tallinna JK Legion - Tallinna FC Ararat TTÜ4 : 1

Videokokkuvõte - Andres Bõkarev (montaaz Ramon Rantsus)

Järgmine lahing Elva linnastaadionil toimub 12. juunil kell 19:30, kui FC Elva võõrustab väga tugevat Tallinna JK Legionit, kes viimastes mängudes liidritele peavalu valmistanud. Ole kohal, et Elva saaks vähemalt 300 pealise fännikoori üle uhke olla!