Esindusmeeskond võitis rahvusvahelise treeningmängu FK Auda vastu tulemusega 3:2

FK Auda ja FC Elva vaheline sõprusmäng kujunes väga põnevaks. Võimalusi ja väravaid jagus mõlemale meeskonnale.                                    Foto: Liina Ivask / 2013 hooaja mäng FS Metta vastu
21. veebruaril Kekavas kell 15.30
FK Auda - FC Elva 2:3 (0:1)
Väravad: 53., 60. FK Auda - 37. Raido Kuus, 52. J.Kuresoo, 66. Thomson
Pealtvaatajaid: 30 (FC Elva noored)

FC Elva: 1-Käkk (70. 12-Lõhmus), 10-Kiho, 6-Kütt (65. 2-Sikk), 3-Thomson, 11-Altsaar(60. 20- Kumberg), 8-Tinn (55. 14-Frei), 19-Tammeorg, 9-Joandi (85. 6-Kütt), 17-J.Kuresoo (60. 21-Timm), 11-Raido Kuus, 7-Kerro.

Nurgalöögid:                2:1                   1:3                    3:4
Vead:                           3:1                   2:3                    5:4
Suluseisud:                  0:0                   0:0                    0:0
*FC Elva näitajad eespool
**FC Elva tabas I poolajal kaks korda latti

I poolaeg

Esimesel poolajal olid parimad võimalused värava löömiseks FC Elval. Üsna mängu alguses sai äärelt antud söödu järel löögile Ats Joandi, kelle tugev löök lendas latist väravajoonele ja sealt tagasi väljakule. Seejärel lendas vastu vastaste värava latti Karrel Tinni poolt antud karistuslöök. Lisaks jätsime kasutamata mitu head võimalust, kui värava eest läbi antud sööduni ei ulatanud meie ründajad. Poolaja lõpus pani FC Elva oma paremuse ikkagi maksma, kui vasakul äärel võideti hea kaitsetööga pall ja anti see Raido Kuusi kätte, kes sai vastaste karistusala lähistel üllatavalt palju ruumi. Vastaste väravavaht eksis kohavalikul ja Raido kasutas selle kiiresti ära lüües palli vabaks jäetud esimesse nurka. Ka vastastel oli paar poolvõimalust, kui standardolukordadest antud heade söötude abil tekitati segadust FC Elva värava ees.

II poolaeg

Ka teisel poolajal oli FC Elva hea rütmiga jätkamas. 52. minutil luges Tarmo Kerro hästi mängu ja lõikas vahelt vastaste söödu keskväljale. Kiire puutega lükkas ta palli Raido Kuusile, kes andis selle lahkelt edasi Jürgen Kuresoole. Jürgen murdis karistusalasse ja lõi terava nurga alt tagumisse nurka. Seejärel tabas FC Elva mängu kerge mõõn. Kohe järgmisel minutil eksiti vastaste karistuslöögi ajal vastaste markeerimisel ja nii löödigi meie vastu tagumise posti juurest värav. Vastaste entusiasm kasvas ja FC Elval oli raskusi surve alt välja saamisega. FC Elva väravavaht eksis vastaste surve tulemusena väljalöögil ja vastased kasutasid selle kiirelt ära lüües hea söödu järel palli võrku. Mängu edenedes suudeti jällegi endine vorm taastada ja tänu sellele viidi oht oma värava alt vastaste värava alla. Mängu viimane värav oli väga hea ülesehitusega. Martin Thomson võitis kaitses palli ja tegi mitu ilusat seinasöötu Ats Joandi ja Jürgen Kuresooga, kes andis vasakult äärelt tsenderduse karistusalasse. Vastaste väravavaht eksis kõrge palli püüdmisel ja sujuvalt rünnakuga kaasa liikunud Martin Thomson lõi palli hea tehnikaga lati alla. Mängu lõpus tegutses hästi vahetusest sekkunud Artur Lõhmus, kes blokeeris hästi kaks vastaste lähilööki ja aitas seeläbi oma meeskonnal edu säilitada.

Mängu väravad:

FC Elva viimane treeningmäng on tuleval pühapäeval kell 15:15 Tallinnas. Viimases halliturniiri mängus kohtume Esiliiga B-st tuttava FC Flora III-ga.