FC Elva II kaotas sündmusterohke mängu Merkuurile

15. juuni kell 18:00 Kaagvere staadion, IV. liiga 10. voor
Tartu FC Merkuur vs FC Elva II 3:1 (2:0)
Väravad: 15. Kornõšev, 23. Tõsjatšnikov, 75. pen. Odarenko – 81. pen. G. Mekk
Hoiatused: 74. Odarenko - 41. Alev, 57. Mark
Eemaldamine: 80. Kuzmin – 80. Põldmaa
Peakohtunik: Artur Kägu
Pealtvaatajaid: 16

FC Elva II: Artur Lõhmus, Gero Mekk, Oliver Käkk, Kerdo Puusalu, Karl Mark (69. Kaimar Mekk), Silver Kiho, Andris Altsaar (60. Gennadi Judin), Sten Teemant, Gen Alev (81. Ott Alekõrs), Karl-Markkus Põldmaa, Argo Kaldmäe

Kevadvooru eelviimases mängus sõitis FC Elva järelkasvuvõistkond külla tabeli viiendal real paiknevale Tartu FC Merkuurile. Eelmises mängus liidrite vastu viigipunkti teeninud duubel läks väljakule enesekindlalt kuid teadmisega, et see mäng tuleb ilmselt raskem, kui eelmine, sest puudu on mitmed olulised mängijad. Merkuur alustas ründavalt ning suutis mitmel korral Elva vähekogenud kaitseliini eksima panna. Veerand tundi mängu algusest oli kulunud, kui elvakate väravavahi ja keskkaitsja suhtlemisprobleemist tekkis rumal olukord, mis lõppes ebaõnnestunud palli puhastamisega. Tekkinud olukorras oli vaja vastaste ründajal vaid pall väravajoonelt tühja väravasse lükata ja seisuks sai 1:0. Kaheksa minutit hiljem eksis duubli keskkaitsja sööduga, mis andis vastastele hea võimaluse keskelt läbi murda ja sööduga oma mängija löögile mängida. Olukord lahendati Merkuuri poolt kiirelt ja täpselt ning Alvian Tõsjatšnikov tegi skooriks 2:0, millega ka esimene poolaeg lõppes. Teisel poolajal näitasid duubli mängijad palju võitluslikumat mängu ja vastatsel ei õnnestunud oma mängu enam korralikult käima saada. Veerand tundi enne mänguaja täitumist kukkus Merkuuri ründaja elvakate karistusalas kergelt ja kohtunik andis kõhkelemata penalti oma endiste klubikaaslaste kasuks. Penalti realiseeriti kindlalt ning Merkuur asus mängu 3:0 juhtima. 80. mänguminutil tegi paremalt äärelt võimsa läbimurde karistusalasse Põldmaa, kellelel vastasmängija korduvalt jalgadesse tagus ning lõpuks karistusalas ka maha niitis. Kohtuniku ja vastasmängija tegevusest fustreerunud Põldmaa lükkas provotseeriva vastasmängija endast eemale, mis viis kerge kähmluseni. Selle tulemusena otsustas kohtunik mõlemad mängijad väljakult eemaldada ning määras Elva kasuks penalti. Üheteistmeetri karistuslööki asus lööma Gero Mekk, kes saatis palli tugeva löögiga kindlalt väravasse. Seisuga 3:1 mäng ka lõppes aga järjekordselt näitasid duubli mängijad juba küpsemat ja konkurentsivõimelisemat mängu.

Liigatabel

Kevadringi viimane mäng toimub neljapäeval kell 17:00 Elva linnastaadionil Tartu Ülikool Fauna vastu.