FC Elva kaotas suure publiku ees HÜJK Emmastele

FC Elva 14. sünnipäeva puhul oli mängule kogunenud rekordiliselt palju publikut. Kahjuks ei saanud FC Elva seekord vastu HÜJK Emmastele, kes domineeris kogu kohtumist.
17. august kell 19:00 Elva linnastaadion (Tartu mnt. 12, Elva)
FC Elva - HÜJK Emmaste  0:3 (0:2)
Väravad: 10. ov. Martin Thomson, 31. Kristjan Paapsi, 64. Ergo Reinvald
Hoiatused: 52. Martin Thomson, 59. Paul-Feliks Frei, 67. Oliver Avasoo - 44. Raido Luhaorg, 89. Joonas Laasberg
Peakohtunik: Urmo Visnapuu
Abikohtunikud: Silver Sepp, Selen Elbe
Pealtvaatajaid: 899

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt, 3-Thomson, 11-Altsaar, 22-Avasoo, 20-Mekk (58. 7-Kerro), 15-Samoilov (65. 19-Tammeorg), 8-Tinn (69. 2-R. Sikk), 17-J. Kuresoo, 14-Frei.
Varus: 12-Toom, 2-R. Sikk, 4-Bussov, 7-Kerro, 10-Kiho, 19-Tammeorg.

Statistika                  I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               3:6                   2:5                    5:11
Raamidesse:              1:3                   0:3                    1:6
Ohtlikud rünnakud:     1:10                 2:6                    3:16
Nurgalöögid:               2:5                   2:2                    4:7
Suluseisud:                 0:1                   0:0                    0:1
Vead:                          7:6                   6:4                    13:10

Poolaja lõpuks oli FC Elva raskes seisus

HÜJK Emmaste oli mängule tulnud tugeva koosseisu ja hea häälestusega. Vastased kombineerisid juba mängu algusest peale osavalt ja lisaks sellele näidati ka oma füüsilist võimsust, jäädes peale kahevõitlustes. FC Elva suruti varakult oma poolele. HÜJK Emmaste surus küll korralikult, aga peale paari nurgalöögi ei tekitatud esialgu midagi väga ohtlikku. Vastased said oma esimese värava läbi õnneliku juhuse, kui hea läbisöödu järel kaitseliini seljataha, sai vasakult äärelt läbi Kristjan Paapsi, kes üritas sööta värava ette jooksnud ründajale. FC Elva keskkaitsja Martin Thomson üritas söötu läbi lõigata, aga ei ulatunud piisavalt hästi pallini, et seda korralikult ära lüüa. Pall võttis Martini jalast sisse hoopis sellise suuna, mida ei osanud keegi oodata ja lendas FC Elva väravasse. Mängu järgmine värav saabus vastaste nurgalöögi tulemusena. FC Elva kaitsjad olid hädas vastaste suure keskkaitsja Mait Nõmme markeerimisel ja kasutasid tema peatamiseks liigset jõudu. Kohtunik määras vastaste kasuks vea ja kuna see kõik toimus FC Elva karistusalas, oli vastastel kasutada penalti. Palli taha asus Kristjan Paapsi, kes lõi palli täpselt ja kindlalt posti kõrvale. FC Elval olid esimesel poolajal mõned võimalused, mis ei olnud väga ohtlikud. Paaril korral saadi karistusala tagant löögile, aga löögid lendasid väravast mööda.

Emmaste kindlustas teise poolajaga oma võidu

Teisel poolajal proovis FC Elva mängida pisut loomingulisemalt ja riskantsemalt, et tekitada võimalusi värava löömiseks. Seekord see ei õnnestunud ja effekt oli hoopis vastupididne. Riskeeriv stiil tekitas rohkem võimalusi vastastele, kui FC Elva meeskonnale. 64. minutil anti hea diagonaalsööt HÜJK Emmaste vasakäärele Priit Raamatule, kes andis äärelt tsenderduse karistusalasse. Reimo Oja suutis Martin Thomsonit piisavalt segada, et ta ei saaks palli peaga kaugele lüüa. Pall jäi karistusalasse õhku ja olukorras näitas kiireimat reaktsiooni Ergo Reinvald, kes oli koheselt palli juures ja lõi selle akrobaatilise hüppe abil värava ülemisse nurka. FC Elva suutis tekitada paar poolvõimalust, aga jällegi ei olnud sihik piisavalt täpne, et vastaste väravavahile muresid tekitada. Lõppseisuks jäigi 0:3 HÜJK Emmaste kasuks.

Mängu väravad:

FC Elva järgmine kohtumine Esiliiga B-s toimub kolmapäeval 20. augustil Tallinnas. Kell 17:00 mängitakse Sportland Arenal FC Infonet II vastu.