FC Elva tugeva kaitsemäng võttis Sillamäe JK Kalev II-lt võimaluse liidriks tõusta

Eile toimus 7. vooru mängimata jäänud kohtumine FC Elva ja Sillamäe JK Kalev II vahel. Võidu korral oli vastastel võimalus liidriks tõusta, aga kodumeeskonna südikas kaitsemäng jättis külalised võiduta. Kohtumine kulges enamasti just Sillamäe JK Kalev II dikteerimisel, aga parimad momendid avanesid FC Elval. Kohtumises jäid väravad löömata, mille tulemuseks 0:0 viik.
24. juulil kell 19:30 Elva linnastaadion, Esiliiga B 7. voor
FC Elva vs JK Sillamäe Kalev II 0:0 (0:0)
Väravad: -
Hoiatused: 66. Kerro, 80. Käkk
Mänguolud: +17, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.

Vead: 19:23

FC Elva: 1-Käkk, 3-Thomson, 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 22-Mekk (46. 7-Kerro), 9-Joandi (72. 11-Altsaar), 19-Naaris, 21-Süld, 14-K. Orav.
Varus: 10-Kiho, 11-Altsaar, 7-Kerro.

JK Sillamäe Kalev II: 35-Levizi, 18-Raido Leokin (46. 7-Rando Leokin), 20-Tjapkin, 17-Vihrov, 27-Aleksejev, 25-Trofimov, 2-Cherkasov, 23-Kulikov, 19-Novikov, 15-Volkov (62. 13-Smirnov), 10-Torinava.
Varus: 16-Kolesnikov, 7-Rando Leokin, 22-Panov, 77-Mukhin, 13-Smirnov.

Viimastele kohtumistele omaselt alustas FC Elva taas täiesti uue keskpoolkaitega, väljakule tulid Naaris ja K. Orav, viimasel puudus kogemus sellel positsioonil. Paremal äärel alustas G. Mekk, kellele oli see esimeseks mänguks põhikoosseisus.
Vastane Sillamäe JK Kalev II oli tulnud Elvasse tõsiste plaanidega liidriks tõusta, täiendusi oli Meistriliigast ja ka ülemineku perioodi ajal FC Florast liitunud vennad Leokinid.

Esimene poolaeg kulges võitluslikult, väga head momendid Mekil ja Tjapkinil

Sillamäe kontrollis rohkem palli esimestest minutitest peale, FC Elva ootas oma võimalusi vastaste söödueksimustest. Poolaja esimesel poolel olid väravale lähemal elvakad, parimate momentide eest hoolitsesid Thomson, kelle pealöögi väravavaht tõrjus ja Gero Mekk, kellele tegi eeltöö J. Kuresoo. Mekk ei suutnud viielt meetrilt palli väga hästi suunata ja pall lendas väravast mööda. Sillamäe mäng muutus ohtlikumaks, kui Tjapkin toodi keskaitsest neljandaks keskväljameheks, siis saadi pall liikuma ja tekkis surve. Parimad momendid olidki Tjapkinil karistuslöögist, mille Käkk väravaalast eemale tõrjus ja mõned momendid veel teistel meestel.
Poolaja lõpuks elvakate koostöö hakkas kaitses taas toimima ja söödumasin rahustati maha.

Sillamäe tugev surve, J. Kuresoo võimalused ja Altsaare tõrje väravajoonelt

Teisel poolajal kasvas Sillamäe JK Kalev II surve veelgi, paremkaitsja kohalt liikus rünnakusse osav ja kiire Vihrov, kes esimesel poolajal tegutses J. Kuresoo peatamisega. FC Elva poolelt liikus keskväljale Rando Kuus, tema positsioonile omakorda keskväljal palju energiat kulutanud K. Orav.
Sillamäe täpne söödumäng meenutas kohati 0:8 kaotust FS METTA-le, aga seekord olid meie mehed kaitses paremini organiseeritud ja kõige ohud likvideeriti oma karistusala lähistalt kindlalt.
Mängu viimastel minutitel õnnestus FC Elval tekitada J. Kuresoole kaks väga head võimalust, kapten suutis ennast kenasti löögile mängida, aga Levizi oli mees omal kohal ja tegi värava löömise raskeks.

Mängu viimasel minutil kerkis FC Elva poolelt sangariks nooruke Altsaar, kelle õige kohavalik väravajoonel takistas Tjapkini pealööki väravasse lendamast.
Kõlas kohtunik Maikel Miksoni lõpuvile ja FC Elva mängijad võisid olla rõõmsad, et teeniti punkt raskest mängust ning endale ei lubatud üle pika aja väravat lüüa.

Tallinna FC Ararat TTÜ - HÜJK Emmaste2 : 2
Tallinna JK Legion - Nõmme JK Kalju II2 : 3
Kohtla-Järve JK Järve - Tallinna JK Dünamo1 : 0
Pärnu Linnameeskond - Tallinna FC Flora III4 : 1

Järgmine kohtumine 4. august 19:30 taas Sillamäe JK Kalev II-ga! Ole taas kohal ja saame koos hea elamuse!