FC Elva II alistas Pärnu JK Vapruse kindlalt 3:0

31. august kell 14:00 Tartu Tamme kunstmuru
Abikohtunikud: -
Pealtvaatajaid: 18

FC Elva: Artur Lõhmus, Markus Sikk (74. Anti Ivaste), Gennadi Judin, Veiko Haan, Kristjan Kumberg (46. Oliver Kütt), Oliver Käkk, Artur Anderson, Rasmus Jaagant (52. Andres Bõkarev), Kerdo Puusalu (52. Remi Kõivik), Gen Alev (52. Karl-Markkus Põldmaa), Juri Širokov

Tervet mängu domineerinud FC Elva duubelvõistkond ei andnud Pärnule võimalust
Erandkorras kodumängu Tartu Tamme staadioni kunstmurul pidanud FC Elva II võõrustas sel korral tabelis viimasel positsioonil paiknevat Pärnu JK Vaprust, keda kevadringis 2:0 võideti. Sarnaselt Elva duubelvõistkonnale on ka Pärnu Vapruse koosseis peamiselt noortest koosnev ja nii said mõlemad meeskonnad vahelduseks ka füüsiliselt võrdsema vastasega jõudu katsuda. Koduvõistkond alustas mängu enesekindlalt ja aktiivselt otsides kiiret avaväravat, millega vastast murda. Häid momente tekkis esimestest minutitest peale ning avavärav sündis juba 18. mänguminutil, kui Elva poolelt Juri Širokov meisterliku sooritusega kaitsja üle mängis ning seejärel palli üle väravavahi postide vahele saatis. Hoolimata mitmetest headest võimalustest avapoolajal rohkem väravaid ei sündinud ja nii jäi mängu saatus rohkem teise poolaja otsustada. 52. mänguminutiks oli Elva teinud omaltpoolt 4 vahetust, mis elavdas Elva rünnakuid oluliselt ning Pärnu jäi veelgi tõsisema surve alla. 56. minutil oli Elval kasutada karistuslöök healt positsioonilt, mille keerutas vasakujalgne vahetusmees Põldmaa ka otse väravasse, viies kodumeeksonna 2:0 juhtima. Mäng jätkus samas rütmis ning Elval oli palju väga kindlaid väravavõimalusi, mis jäeti paraku realiseerimata. Lisa ei jäänud siiski tulemata, kui kaks minutit enne mängu lõppu lahendas Elva lühikese sööduga nurgalöögi lahti ning Artur Anderson tegi hea tsenderduse värava esisesse tsooni, kus Juri Širokov jõudis esimesena pallini ning lõi oma teise värava. Tulemusega 3:0 oli kindel võit käes, mis tõstis oluliselt meeskonna enesekindlust järgmiseks mänguks, mis toimub 14. septembril võõrsil Pärnu JK Poseidon Nirvaana vastu.