FC Elva II andis teisel poolajal mängu käest ja kaotas

Hooaja viimane mäng pakkus esimesel poolajal head pinget. Teisel poolajal võtsid tegevamad vastased oma ja võitsid 2:4.

05. oktoober kell 14:00 Elva linnastaadion, IV. liiga 21. voor
FC Elva II – Tartu FC Merkuur 2:4 (2:2)
Väravad: 2. Bõkarev, 42. Soonberg – 25., 70. (pen.) Gussev, 29. Kozõrev, 66. Šatalin (51. mänguminutil tõrjus Christopher Toom penalti, mida sooritas Gussev)
Hoiatused: 27. Puusalu – 38. Korosteljov, 44., 44. Bekker, 61. Pinajev
Eemaldamine: 44. Bekker
Peakohtunik: Marko Liiva
Pealtvaatajaid: 25

FC Elva II: Christopher Toom, Gennadi Judin, Kerdo Puusalu, Rasmus Sikk, Kristjan Kumberg, Oliver Käkk, Karl Mark, Sten Teemant (73. Kaimar Mekk), Evert Soonberg (65. Artur Lõhmus), Gen Alev (65. Raido Vorobjovseki), Andres Bõkarev

Hooaja viimases liigamängus võeti vastu külalised Tartust, kellega kevadvoorus väga võitluslik ja sündmusterohke mäng maha peeti. Parimas rivistuses Elvase sõitnud Merkuur sai juba teisel mänguminutil karistada, kui Oliver Käkki diagonaalsööt karistusalas Andres Bõkarevi leidis, kes vasaku jalaga palli värava alumisse nurka saatis. Peale kaotusseisu jäämist tõstis Merkuur oluliselt mängutempot ja Elva jäi tugeva surve alla. Füüsiliselt tugevad ja kiired Merkuuri ründajad suutsid tekitada mitmeid ohtlike momente ning 25. mänguminutil näitas Gussev tasemel individuaalseid oskusi ja viigistas mänguseisu. Vaid neli minutit hiljem tegid Elva kaitsjad markeerimisvea, kui lubasid karistuslöögi järgselt segamatult löögile Kozõrevi, kes Merkuuri 2:1 ette viis. Kolm minutit enne poolaja lõppu sai Evert Soonberg hea söödu kaitseliini taha ning viigistas mänguseisu. Suluseisule appeleerinud Merkuuri mängija Deniss Bekker teenis järgnenud olukorras järjest kaks kollast kaarti ning kokkuvõttes punase, kui väljendas lubamatuid sõnu kasutades oma rahulolematust kohtuniku suunas.

Teist poolaega alustasid vähemusse jäänud Merkuuri mängijad väga motiveeritult ja võitluslikult, millest tekkisid neile ka head momendid. 51. mänguminutil kukkus karistusalas kergelt Gussev, kes teenis sellega ka penalti. 2008. aastani Eesti Meistriliiga üks paremaid väravakütte Gussev asus ise ka penaltit lööma, kuid noor ja andekas Christopher Toom tõrjus löögi kindlalt. Tugev surve Elva väravale jätkus ning koduvõistkond keskendus rohkem kiiretele vasturünnakutele. 66. mänguminutil sai Merkuuri poolelt jala valgeks Šatalin, kes lükkas Toomist tagasi põrkunud palli tühja väravasse. Neli minutit hiljem meelitasid vastased, õrna puute peale kukkumisega,  välja veel ühe penalti, mille Gussev sel korral kindlalt realiseeris. Hooaja viimasest mängust paremat tulemust lootnud meeskond võis sel korral esimese poolajaga rahule jääda, kuid mängu teise poolega kindlasti mitte.

Liigatabel

Videokokuvõte mängust

Lühikokkuvõte lõppenud hooajast

Keskmise vanuse poolest Eesti kõige noorema täiskasvanute meistrivõistlustel osaleva meeskonna jaoks oli tegu väga raske hooajaga. Üksikud mängumehed on ka varasemalt meeste madalamates liigades mänginud ning ülejäänud on eelnevalt vaid noorteliigades mänguaega saanud. Füüsiliselt jäädi kõigile vastastele alla ning võitluslikud olukorrad langesid enamasti oponentide kasuks. Hooaja jooksul oli tihti probleeme korraliku koosseisu kokkusaamisega mängudeks, millest tulenevalt said mängijad palju erinevatel positsioonidel mängimist eksperimenteerida. Noortele omaselt kadus mitmetes mängudes kaotusseisu jäädes hea motivatsioon ja mäng lasti liiga kergelt käest, millest tulenevalt lubati vastastel endale liiga palju väravaid lüüa. Kevadvooru lõpus liikusid duubelvõistkonnast esindusvõistkonda neli olulist mängijat, mis tegi duubli olukorra veelgi keerulisemaks. Silver Kiho, Andris Altsaar, Paul-Feliks Frei ja Gero Mekk tõmbasid selga FC Elva esindusvõistkonna vormi ja nende asemele registreeriti duubelvõistkonda Christopher Toom ja Raido Vorobjovski.

Hoolimata rasketest momentidest püsis meeskond hooaja lõpuni koos ja selle aja jooksul suudeti näidata ka head mängu. Hooaja esimeses mängus võideti 2:1 FC Tartut, mis andis kõvasti eneseusku algavaks hooajaks. Kaks vooru hiljem viigistati 1:1 Tartu Harrastajatega ning seitsmendas voorus 3:3 Tartu JK Tammeka III vastu. Üheksandas voorus võetid koduväljakul ette tabeli liider FC Aspeni ning kingiti neile 1:1 viik mängust, mida domineeris Elva. Sügisring eriti hästi ei alanud kuna paljud olulised mängijad olid pidevalt eemal. Alles 15. voorus õnnestus punktilisa teenida, kui peale võimalusterohket mängu pidi leppima 2:2 viiki Tartu Harrastajatega. 17. voorus tehti üks hooaja paremaid mänge tabeliliidri SK Imavere Forss vastu, kuid sellest hoolimata kaotati 2:5 kuna vastased realiseerisid oma võimalused paremini. Hooaja parim tulemus saadi aga 19. Voorus, kui koduväljakul alistati 2:0 tabelis teisel positsioonil paiknev Tartu JK Welco Elekter II.

Järgneval hooajal kindlasti füüsiliselt tugevamaks saanud võistkond seab endale ka kõrgemad sihid ning hakkab pakkuma jalgpalli, mis tõmbaks ka pealtvaatajaid staadionile.