FC Elva hea mäng ei jätnud JK Järvele võimalust

Kohtla-Järve JK Järve vastu tehti kindel esitus. Lisaks kolmele väravale jäeti veel kasutamata ka penalti.
11. mail kell 19:00 Elva linnastaadion (Tartu mnt. 12, Elva)

FC Elva - Kohtla-Järve JK Järve  3:0 (1:0)
Väravad: 19., 48. Jürgen Kuresoo, 88. Deniss Samoilov
Hoiatused: 24. Jürgen Kuresoo, 44. Tarmo Kerro - 22. Gleb Stepanov, 44. Nikita Apet
47. minutil lõi Jürgen Kuresoo penalti latti
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Tiit Pruuli, Ahti Lepp
Pealtvaatajaid: 278

FC Elva: 12-Toom, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt, 3-Thomson, 4-Bussov, 22-Avasoo, 7-Kerro (73. 20-Mekk), 8-Tinn (68. 15-Samoilov), 9-Joandi (78. 10-Kiho), 17-J. Kuresoo (82. 11-Altsaar), 14-Frei (86. 21-Timm).
Varus: 1-Käkk, 15-Samoilov, 19-Tammeorg, 11-Altsaar, 20-Mekk, 21-Timm, 10-Kiho.

FC Elva kontrollib mängu, aga ka JK Järve on ohtlik

FC Elva asus alates avavilest mängu kontrollima, hoides palli enda valduses. Kohtla-Järve meeskond mängiski pigem kaitsvalt ja jättis FC Elvale selle võimaluse. JK Järve vasturünnakutele mängimise plaan ei töötanud esialgu, kuna pärast palli võitmist andsid vastased liiga kergelt palli jälle FC Elva mängijate kätte. 19. minutil kaotasid JK Järve mängijad keskväljal võitluse palli pärast ja järsku tekkis Oliver Avasool hea võimalus, et anda täpne sööt Jürgen Kuresoole. Jürgen murdis vasakult äärelt sisse ja möödus heade petete abil kahest kaitsjast. Kuigi vastaste väravavaht tuli Jürgenile hästi vastu, suutis Jürgen siiski külma närvi säilitada ja lõi palli rahulikult väravavahi jalgade vahelt sisse. Värava järel FC Elva hoog veidi rauges ja vastastel tekkisid oma võimalused. JK Järve teenis järjest nurgalööke ja karistuslööke, mis osutusid üsna ohtlikuks, sest vastased andsid häid tsenderdusi. Õnneks olid Elva kaitsjad valvel ja likvideerisid ohu. Poolaja lõpus läks FC Elva mäng jälle paremaks ja tekkisid ka head võimalused. Nendest parim oli Tarmo Kerro kasutada, kui vasakult äärelt tulnud tsenderduse järel sai Tarmo akrobaatilise hüppe abil viielt meetrilt löögile. Seekord jäi viimane sõna Valeri Smelkovile JK Järve väravas, kes päästis oma meeskonna imelise tõrjega.

Kiire värav teise poolaja alguses tegi asjad selgeks

Teine poolaeg algas sündmusterikkalt. Ainult mõned minutid pärast poolaja algust tõmmati vastaste karistusalas maha Jürgen Kuresoo ja kohtunikul ei jäänud üle muud, kui määrata FC Elva kasuks penalti. Jürgen Kuresoo astus ise otsusekindlalt palli taha ja võttis endale pikalt aega, et löögiks keskenduda. Kahjuks Jürgeni löök ebaõnnestus ja lendas latist auti. Juba minut hiljem oli FC Elval järgmine võimalus skoori teha. FC Elva võitis läbi Paul-Feliks Frei ja Ats Joandi koostööle keskväljal palli ja Ats andis kiirelt läbisöödu vastaste kaitseliini taha, kuhu avanes Jürgen Kuresoo. Seekord Jürgen oma võimalust kasutamata ei jätnud ja muutis läbi oma löögi FC Elva eduseisu juba kaheväravaliseks. Teise värava järel muutus mäng rahulikuks. FC Elval oli kindel edu sees ja keskenduti rohkem kaitsetööle. Vastased ei jõudnud kuidagi Elva värava alla ja Elva proovis nõelata vasturünnakutega. Mängu lõpus see ka õnnestus. Rünnakul sai palli Gero Mekk, kes lükkas palli paremale äärele, kuhu oli tõusnud Oliver Avasoo. Oliver triblas palliga karistusalasse ja andis seal täpse söödu Deniss Samoilovile, kes pidi pallile ainult jala vastu panema, et värav lüüa. Lõppseis 3:0 FC Elva kasuks.

FC Elva väravad:

FC Elva järgmine mäng on laupäeval 24. mail, kui koduväljakul kohtutakse Tallinna FC Ararat TTÜ võistkonnaga.

Toimetaja: Kaido Koppel