Naiskond võttis kodupubliku ees viigipunkti

Pühapäeval (16.06) toimus FC Elva esindusnaiskonna hooaja kümnes mäng kui kodus võeti vastu Nõmme Kalju FC naiskond. Avavile kõlas kell 18:00 Nike Arena Elva kunstmuruväljakul.

"Reili, kas ma kummardan, et sa palli näeksid?" ehk Kaisa Liina ja Reili meie väravaesist valvamas / FOTO: Annika Haasma
FC Elva (N) - Nõmme Kalju FC (N) 1:1 (0:1)
0:1
12' Emilia Koger
1:1 50' Liisa Mägi

Hoiatused:
53' Sandra Kuus (FCE)
57' Heidi Melis (NKFC)
62' Ellizabeth Elštein (NKFC)
Eemaldamised: -
Pealtvaatajaid: 72

Naiskond läks 10ndale mängule vastu ootusärevusega, sest eesmärk oli teha enne puhkust viimane mäng nii edukalt kui võimalik. Valmis olekut mänguks näitas juba see kui ajaks, mil peaks olema alles riietusruumi saabumine olid enamik mängijatest juba vormis riietusruumis ootamas, millal väljakule minna saab. Mängule läksime hea tundega ning eesmärgiga võtta oma hooaja esimene võit, sest see on see, mille nimel naiskond iga mäng pingutab. Esimesel poolajal läks vastane juhtima seisuga 1:0 kui eksisime oma poolel ning jätsime värava löönud mängija vabaks. Poolajal liikusime riietusruumi ning rääkisime plaani üle. Teisel poolajal suutsime näidata, et kaotusseis 1:0 meid ei peata ning võtsime vastaste poolel värava suunaks. Teekonda alustas Eneli Õigus, jätkas Annika Eek löögiga, mille väravavaht ära tõrjus ning väravavahi tõrjest tulnud palli kasutas ära Liisa Mägi, kes realiseeris värava. Emotsioon, mis tribüünidelt seejärel kostus oli imeline! Mängule tuli publik, kes terve mängu jooksul valjuhäälselt meid toetas ning jõudu ja jaksu mängimiseks andis. Täname teid südamest!

Peatreener Deniss Samoilov: "Pärast mängu jäi natuke mõru maitse suhu - soovisime ikka kodus fännide ees esimesed võidupunktid teenida, kuid ei õnnestunud. Tihtipeale mängime hästi ainult teatud lõigud poolaegadel. Vaja vaeva näha, et suudaksime kogu kohtumise vältel olla keskendunud oma ülesannetele. Tegeleme vigade parandusega, et sügisringis suudaksime vastastele rohkem peavalu tekitada. Usun, et puhkus kulub tüdrukutele ära. "

Mängu parim mängija Helena Pallon: "Mõned aastad tagasi lõpetasin jalgpalli mängimise, kuna sain mitu erinevat vigastust üksteise järel. Tollal motivatsioon kadus ning ei mõelnudki jalgpalli tagasi tulla. Nüüd hiljuti aga kohtasin mitmeid praeguseid tiimikaaslasi, kes rääkisid, et võiksin ikka tagasi tulla ning proovida üle, kas tõesti ei meeldi enam. Tulin ja proovisin- meeldiski. Nii ma nüüd FC Elva naiskonnas mängingi. Minu hooaja esimesed trennid on seni möödunud üsna edukalt - olen üritanud samasse rütmi saada tiimikaaslastega ning vastupidavust paremaks treenida, kuna paari aastaga on see muutunud pea olematuks. Antud hooaja jooksul on ilmselt raskeim olnud mänguaja saamine, kuna eelnevast ja käimasolevast hooajast on oma koha välja teeninud kindlad põhimängijad. Mängud on olnud pigem rahulikud, kuid ootan endiselt veel seda mängu, mil 3 punkti saab meie omaks. Sel hooajal olen mänginud nii äärekaitses kui ka keskpoolikus. Hetkel tunnen, et just koht äärekaitses on kujunenud minu lemmikuks. Pühapäevasel mängul poolajale minnes oli nukker riietusruumi minna kaotusseisus. Sisimas teadsin, et oleme võimelised lööma viigivärava või lausa võitma selle mängu, seega riietusruumist lahkusime enesekindlalt teineteist ergutades. Nõmme Kalju mängul lõpuvilele järgnenud emotsioonid olid segased. Teadsin, et oleksime pidanud võtma sellest mängust kolm punkti koos rohkete väravatega, kuid olime rahul ka viigi üle. Tsiteerides meie kaptenit, siis viimased kaks mängu on selgelt näidanud, et oleme igati võimelised võitma, tekitades vastastele rohkelt peavalu ning ohtlikke olukordi. Need on olnud meie mängud, seega kolmandal korral jääb üle vaid võit koju tuua! "

Naiskond treenib hoogsalt, et peale puhkust teha Tartus vägev mäng 21. juulil vs Tartu JK Tammeka II naiskonna vastu. Mängu avavile kõlab kell 13:00 Sepa staadionil.

Kallid fännid, kuupäev kirja ning kohtume Tartus!