Nõmme JK Kalju II ja FC Elva leppisid esimeses vaatuses 0:0 viiki

Mai kuu algas Esiliiga B 9. vooru kohtumisega, kus esmakordselt läksid vastamisi Nõmme JK Kalju II ja FC Elva. Esimesel poolajal võõrustajate surve all olnud elvakad näitasid teisel poolajal korraliku esitust ja tegid mängu põnevaks. JK Kalju II võõrleegionäril oli teise poolaja alguses kasutada ka penalti, mille noor mängumees üleoleva suhtumise tulemusena latti tšippas.
1. mail kell 17:00 Hiiu kunstmurustaadion, Esiliiga B 9. voor
Nõmme JK Kalju II vs FC Elva 0:0 (0:0)
Väravad: -
Hoiatused: 58., 72. Pürg, 76. Ojamaa, 83. Maehara, 90.+2. Bianchi, 90.+4. Hadžanovic - 51. Bussov, 83. Joandi, 87. Allik
Eemaldamine: 72. Pürg
51. minutil lõi Hadžanovic penalti latti
Peakohtunik: Martin Salong
Abikohtunikud: Urmo Visnapuu, Margo Noode
Pealtvaatajad: 73

JK Kalju II: 69-Aland, 3-Mägi (46. 6-Liiva), 5-Ojamaa (78. 9-Gassimov), 2-Bianchi, 15-Kuusk, 14-Pürg, 23-Kaldma (89. 13-Karumaa), 7-Listmann, 88-Hadžanovic, 22-Kai (75. 77-Maehara), 17-Kirss.
Varus: 6-Liiva, 9-Gassimov, 77-Maehara, 13-Karumaa.

FC Elva: 1-Käkk, 4-Bussov, 5-Rando Kuus, 6-Kosemets, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 7-Kerro (46. 19-Allik), 18-M. Kuresoo, 8-Tinn, 11-Raido Kuus (58. 9-Joandi), 14-Eichelmann (65. 20-Pärnpuu; 90.+3. 21-Hanson).
Varus: 19-Allik, 15-Samoilov, 9-Joandi, 21-Hanson, 20-Pärnpuu.

Hiiu kunstmurul toimunud mängus haaras JK Kalju II kohe initsiatiivi, terve poolaja toimusid ohtlikumad tegevused FC Elva värava lähistel. Elvakate harvade ohtude eest hoolitses enamasti J. Kuresoo, kes palli omades osavalt mitme mängija vastu hakkama sai ja võimalusi tekitas. FC Elva õnneks ei suutnud JK Kalju II mängijad oma võimalusi väravateks vormistada. Suur abi surve tekkimisel oli ka ilmastikul - terve poolaeg puhus tugev vastutuul ja silmi pimestes õhtune päike!
Teine poolaeg tegi FC Elva muudatuse koosseisus, mis tõi koheselt edu ka väljakul. Paremale äärele liikunud Meelis Allik pani oma äärel tegutsenud vastased raskesse seisu, esimese viie minutiga teenis ta vastastele kolm viga. Vahepeal oli JK Kalju II võistkonnal kasutada penalti, mida sooritas noor Bosnia-Herzegovina mängumees, kes üleolevalt penalti latti lõi! Siit alates muutus veel kindlamaks ka FC Elva mäng, pall püsis paremini ründetsoonis ja mõlemad ääred tegutsesid ohtukujutavalt.
72. minutil ütlesid Pürgi närvid üles ja noormees teenis oma teise hoiatuse ning koos sellega eemaldamise. Alliku tegevus paremal äärel oli nii ohtlik, et tema peatamiseks tegid vastased teise poolaja jooksul kokku seitse määrusterikkumist. Häid ja poolikuid momente oli elvakatel, aga rohkem teravaid olukordi tekitati siiski Käkki värava ees. Mängu viimasel rünnakul neutraliseeris Haan suurepärase spaagega Hadžanovici läbimurde, mis oleks vabalt võinud lõppeda ka väravaga.
Mängu üleajal, sai Priit Pärnpuu korraliku obaduse Bianchilt, kelle ettevaatamatu jalalöögi järel murdus esimese ninaluu. Võõrsil mängul esmakordselt kaasas olnud meditsiinilisel abil Kristi Alevil oli tegu, et verejooks peatada. Õnneks verejooks sai peatatud ja Pärnpuu nina pandi Tartus traumapunktis paika. Vahepeal oli kohtumine tulemusega 0:0 lõppenud, mille üle olid FC Elva mängijad kindlasti rohkem rahul kui vastased. Põnev heitlus saab jätku juba täna Elva linnastaadionil, tasub kohale tulla ja omadele kaasa elada!

Kohtla-Järve JK Järve - HÜJK Emmaste1 : 5
JK Sillamäe Kalev II - Tallinna FC Flora III3 : 0
Tallinna FC Ararat TTÜ - Pärnu Linnameeskond3 : 2
Tallinna JK Legion - Tallinna JK Dünamo5 : 1

Järgmine kohtumine 4. mai kell 19:30 Elva linnastaadion - FC Elva vs Nõmme JK Kalju II