Paide Kumakese vastu 1:1 viik ja liigamängudes kaks aastat Elva linnastaadionil kaotuseta

Pühapäeval võis Elva linnastaadionil näha viimast liigamängu 2012 aastal. Vastaseks oli tugev amatööride tiim Paide Kumake, mäng oli väga tempokas ja pingeline. Avapoolajal tegi FC Elva eest skoori Jürgen Kuresoo ja teisel poolajal vastas Rauno Kööp, tulemuseks viik.
14.10.2012 kell 16:00 II-liiga lõuna-lääs 25. voor, Elva linnastaadion
FC Elva vs Paide Kumake 1:1 (1:0)
Väravad: 34. J. Kuresoo - 54. Kööp
Hoiatused: 17., 86. Tani, 77., 90+2. Eichelmann - 26. Kald, 50. Luga, 62. Lellsaar
Eemaldamised: 86. Tani, 90+2. Eichelmann
Kohtunik: Elar Tarkus
Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Selen Elbe
Pealtvaatajad: 130

FC Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus, Mihkel Kuresoo, Veiko Kütt, Veiko Haan, Jürgen Kuresoo, Henry Eichelmann, Kaarel Tani, Kaarel Tinn (88. Kerdo Puusalu), Tarmo Kerro (70. Kaupo Süld), Raido Kuus

Tallinna FC Flora III - HÜJK Emmaste1 : 4

Viimane liigamäng Elvas tõi staadionile ligi 130 pealtvaatajat, mis on tõeliselt võimas näitaja Eesti liigades. Ainult ühe korra sellel hooajal oli publiku arv alla saja.
Võrdluseks, kui 2010 oktoobris toimus viimane liigamäng JK Luunjaga ja ka siis oli meeskonnal võimalus võidelda koha eest kõrgemas liigas. Sellel ajal olid pealtvaatajate numbrid mitu korda madalamad - 35.
Kohtumine oli algusest peale väga tempokas ja võitluslik, mõlemad meeskonnad tegid vastasele head pressingut ja väravavõimalused tekkisid just sunnitud eksimustest. Rohkem oli neid võimalusi Paide Kumakesel, kelle trio ees kiirelt vasturünnakuid üles võttis ja palju segadust kaitseliinile tekitasid. Sellegi poolest asus mängu juhtima koduvõistkond, Jürgen Kuresoo sööduna mõeldud sooritus maandus lõpuks väravas. Esimesel poolajal rohkem väravaid ei löödud.
Teisel poolajal jätkus tempokas mäng, kus mõlemad võistkonnad tegid kiireid üleminekuid pallivõitmisest kiirrünnakutesse. Edukamad sellel poolajal olid Paide Kumakese kogenumad mängijad, kes mängisid osavalt vabaks Kööbi ja viimane tõstis palli vastu liikunud Arvo Käkkist mööda seisuks 1:1. Mõlemal võistkonnal oli veel kasutada kaks väga head võimalust, FC Elva parim võimalus tekkis Kerro, kes soovis 1v1 olukorras palli üle väravavahi tõsta, kuid tegi puute liiga tugeva ja mänguvahend lendas üle värava. Paide Kumake suutis korra mängu juhtima minna, aga selle värava tühistasid kohtunikud, kes nägid eelnevas olukorras suluseisu.
Mängu lõpus teenisid kaks Elva pallurit oma teised hoiatused selles mängus, millele järgnesid eemaldamised. Mõned minutid olime taas sunnitud vähemuses pingutama. FC Elva kaitses hoolikalt lõpuni ja kohtumine lõppes tulemusega 1:1.

Järgmine liigamäng toimub juba homme, kui kolmanda koha mängus on vastaseks Vändra JK Vaprus, kohtumine algab kell 12:00 Pärnu kunstmuruväljakul.

Hooaja kõige vingem ja raskem kohtumine on 24. oktoober kell 15:30 Elvas, siis on vastaseks mitmekordne Eesti meister FC Flora. Tule kohale ja saa osa viimasest jalgpallilahingust hooajal 2012