Põneva lõpuga mängus kuulus võit FC Elvale

FC Elva kohtus Tallinnas FC Ararat TTÜ meeskonnaga, kellega on alati põnevad lahingud. Seekord suutsid FC Elva mängijad oma tahtmise maksma panna ja võitsid 3:2.

10. augustil kell 19:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
Tallinna FC Ararat TTÜ - FC Elva  2:3 (0:0)
Väravad: 77. Aleksandr Serednjak, 88. Rasmus Sinivee - 63. Gero Mekk, 71. Ats Joandi, 83. Jürgen Kuresoo
Hoiatused: 22. Rainer Põld, 50. Andrei Savotškin, 64. Vaagn Arutjunjan
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Risto Eelmaa, Marto Kiisk

Pealtvaatajaid: 25

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt, 3-Thomson, 11-Altsaar, 16-Avasoo, 5-Kuus (32. 20-Mekk), 15-Samoilov (75. 8-Tinn), 9-Joandi (80. 10-Kiho), 17-J. Kuresoo, 14-Frei.
Varus: 12-Toom, 7-Kerro, 8-Tinn, 10-Kiho, 20-Mekk.

Statistika*                 I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               3:0                   6:4                    9:4
Raamidesse:              1:0                   4:2                    5:2
Ohtlikud rünnakud:     4:3                   6:4                    10:7
Nurgalöögid:               1:0                   0:1                    1:1
Suluseisud:                 0:2                   1:0                    1:2
Vead:                          9:4                   3:7                    12:11
*FC Elva näitajad eespool

Esimene poolaeg möödus rahulikult

Meeskonnad alustasid sarnase taktikaga, pressides vastast alles oma poolel. See muutis mängu kinniseks ja ettevaatlikuks. FC Elva värava all ei toimunud esimesel poolajal midagi märkimisväärset. FC Elva ise jõudis paaril korral löögile. Esimene FC Elva pealelöök toimus umbes 20. minuti paiku, kui keskväljalt oli rünnakule tõusnud Ats Joandi, kellel oli piisavalt ruumi, et teha kauglöök. Ats tegi tugeva ja hea löögi, mis pani vastaste väravavahi muret tundma. Kahjuks lendas ilus kauglöök natuke üle ristnurga. Natuke hiljem sai löögile Jürgen Kuresoo, kui ta oli vasakult äärelt sissemurde teinud, aga tema löök blokeeriti. Poolaja lõpus murdis Jürgen jälle vasakult äärelt sisse, aga seekord andis ta söödu Oliver Avasoole, kes sai kasti tagant healt positsioonilt löögile. Oliveri löök läks üle jala ja ei kujutanud väravale ohtu.

Mängu lõpp oli põnev ja väravaterohke

Teine poolaeg oli pealtvaatajate jaoks palju põnevam. Mõlemad meeskonnad otsisid võitu ja läksid suuremate jõududega rünnakule. Poolaja alguses näitas FC Ararat, et nende viimase aja hea vorm ei ole juhuslik. FC Ararat suutis mitmel korral FC Elva kaitsele probleeme tekitada ja FC Elva kaitsjad olid sunnitud vastaseid veaga peatama. Mängu avavärav sündis 63. minutil, kui FC Elva ründas läbi vasaku ääre. Jürgen Kuresoo leidis oma sööduga Paul-Feliks Frei, kes andis pöördelt suurepärase söödu Gero Mekkile. Gero pääses väravavahiga üks-ühele ja lükkas palli rahulikult alumisse nurka. 71. minutil lõi FC Elva oma järgmise värava, kui vastased ei suutnud FC Elva audiviske järel palli oma karistusalast ära lüüa ja Ats Joandi lõi värava ees olnud lahtise palli jõuga väravasse. Vastased said üsna varsti ühe värava tagasi lüüa, kui FC Elva kaitsja lõi õnnetult pallist mööda ja pall lendas otse ründaja jalale, kes pääses väravavahiga silmitsi ja lõi palli madalalt tagumisse nurka. FC Elva mäng muutus närviliseks ja õhus oli vastaste viigivärav. Vastased võtsid väravat otsides suuremaid riske ja see maksis neile kätte, kui FC Ararati kaitsjad eksisid sööduga. Paul-Feliks Frei tegi hea vaheltlõike ja tõusis otsustavalt rünnakule. Vastaste karistusalasse jõudes nägi Paul, et vasakult äärest on appi tõusnud Jürgen Kuresoo. Paul mängis täpse söödu tagumisse posti ja Jürgen lõi palli tühja väravasse. FC Elva kaheväravaline eduseis ei seisnud pikalt, sest ainult viis minutit hiljem lõid vastased jälle värava. FC Ararati mängija Rasmus Sinivee sai söödu FC Elva kaitseliini taha ja pääses väravavahiga üks-ühele. Ta mängis mööda Arvo Käkkist FC Elva väravas ja lõi palli kindlalt võrku. Kuigi lõpp oli närviline, suutis FC Elva lõpuni vastu pidada ja võidust kinni hoida. Lõppseis 2:3 FC Elva kasuks.

Mängu väravad:

FC Elva järgmine kodumäng toimub pühapäeval 17. augustil kell 19:00. Mängu ürituse raames tähistame ka jalgpalliklubi FC Elva sünnipäeva. Tule kindlasti kohale ja võta sõbrad ka kaasa!