Meeskond naasis puhkuselt võiduga

FC Elva oli Araratist terve kohtumise jooksul üle ja tänu Jürgen Kuresoo tabamustele vormistati mänguline ülekaal võiduks.               Foto: Liina Ivask / Karikamäng C.F. Tallinna vastu

28. juuni Sportland Arena kell 16:30
FC Ararat TTÜ - FC Elva 0:2 (0:1)
Väravad: 28., 81. Jürgen Kuresoo
Hoiatused: 38. Sergei Lagoda, 80., 90+4. Nikolai Pilkkinen - 21. Ats Joandi
Eemaldamine: 90+4. Nikolai Pulkkinen
Pealtvaatajaid: 30

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 3-Thomson, 23-Tani, 11-Altsaar (82. 20-Kumberg), 4-Bussov, 7-Kerro (90. 10-Kõivik), 21-Timm (60. 15-Samoilov), 9-Joandi (77. 2-Sikk), 17-J.Kuresoo, 14-Frei (87. 22-Puusalu).
Varus:12-Lõhmus, 2-Sikk, 5-Karro, 10-Kõivik, 15-Samoilov, 20-Kumberg, 22-Puusalu.

Statistika*                   I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Ohtlikud rünnakud:      14:3                 12:2                  26:5
Pealelöögid:                 6:2                   7:1                   13:3
Raamidesse:                3:1                   6:0                    9:1
Blokeeritud:                  1:1                   1:1                    2:2
Nurgalöögid:                 1:2                   6:1                   7:3
Vead:                            9:6                   8:6                   17:12
Suluseisud:                   1:2                   2:2                   3:4
*FC Elva näitajad eespool

I poolaeg

Kohe esimese poolaja alguses oli FC Elval mitu võimalust värava löömiseks, kui löögile saadi nurgalöögi järgselt ja kui ääreläbimurde järel anti värava ette sööt, mida meie ründajad kahjuks paarilt meetrilt sisse ei saanud. Esimese kolme minuti jooksul oli meil kaks väga head võimalust värava löömiseks. FC Elva jätkas ka edaspidi vastase värava ohustamist, kuigi päris nii tormilised meie rünnakud enam ei olnud nagu poolaja alguses. FC Ararat TTÜ-l oli kogu kohtumise jooksul ainult paar poolvõimalust värava löömiseks. Neist parim tuligi esimesel poolajal, kui Kaarel Tani keskkaitses eksis söödul ja vastastel oli võimalus nõelata. Õnneks töötas kogu meeskond väga kiiresti kaitsesse tagasi ja me suutsime Ararati löögiürituse blokeerida. 28. minutil läks FC Elva juhtima, kui vastased magasid maha vendade Kuresoode koostöö. Mihkel tõstis palli kaitseliini taha, kuhu avanes vanem vend Jürgen, kes tõstis omakorda palli üle vastu jooksnud väravavahi ja saatis palli sellega väravasse.

II poolaeg

Esimesel poolajal näitasid vastased, et nad on võimelised vasturünnakutel ohtlikud olema. Teisel poolajal said nende jõuvarud otsa ja FC Elva värava lähistel oli väga rahulik. FC Elva jätkas ründamist ja lõpuks saime me ka oma teise värava. 81. minutil tehti Paul-Feliks Frei vastu viga ja FC Elva kasuks määrati karistuslöök. Jürgen Kuresoo lõi tõelise iluvärava, saates palli karistuslöögist otse ristnurka. Mängu lõpus oli paar väravavõimalust ka vahetusest sekkunud noortel. Kahel korral oli väravale lähedal vahetusest sekkunud keskkaitsja Rasmus Sikk, kes mängis seekord ründava poolkaitsja kohal.