FC Elva ja Tallinna JK Legioni mängus jäid väravad löömata

Veiko Haan tegi oma lahkumismängus hea esituse ja lõpetas karjääri nii, nagu ühele õigele kaitsjale sobilik - nullimänguga.
11. juulil kell 19:00 Elva linnastaadion (Tartu mnt. 12, Elva)
FC Elva - Tallinna JK Legion  0:0 (0:0)
Väravad: -
Hoiatused: 21. Andris Altsaar, 37. Jürgen Kuresoo - 62. Dmitri Koltsov, 78. Andrei Sadovoi
Peakohtunik: Andrei Karhu
Abikohtunikud: Triinu Laos, Reigo Teearu
Pealtvaatajaid: 248

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 2-Haan, 3-Thomson, 11-Altsaar, 22-Avasoo, 5-Kuus, 8-Tinn (77. 7-Kerro), 9-Joandi, 17-J. Kuresoo, 14-Frei.
Varus: 12-Toom, 7-Kerro, 10-Kiho, 19-Tammeorg, 20-Mekk, 21-Timm.

Statistika                  I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               6:4                   3:2                    9:6
Raamidesse:              3:1                   1:1                    4:2
Ohtlikud rünnakud:     7:3                   4:4                    11:7
Nurgalöögid:               4:1                   4:0                    8:1
Suluseisud:                 1:0                   1:1                    2:1
Vead:                          6:5                   5:5                    11:10

FC Elva oli mängu esimesel poolajal vastastest üle

Esimesed viisteist minutit läks FC Elva kaasa vastaste mänguga, mis tähendas seda, et mõlemad meeskonnad otsisid kiiresti pikkade pallidega oma ründajaid. Rohkem oli sellest kasu Tallinna võiskonnal, kes suutis paaril korral kaugelt löögile saada. Need löögid ei olnud eriti ohtlikud. Mõne aja möödudes, hakkas FC Elva oma mängu leidma ja läbi keskvälja kombineerides tekkisid head võimalused. Nendest kaks olid väga head. Esimene võimalus oli Jürgen Kuresoo kasutada, kui hea söödu järel keskväljalt sai Jürgen vasakult äärelt sisse murda. Jürgen oli üksinda väravavahiga silmitsi, aga nurk väravale oli väga kitsas ja väravavahil oli eelis. Vastaste väravavaht kasutas oma eelise ära ja blokeeris Jürgeni löögi jalgadega. Teine võimalus oli Rando Kuusi kasutada, kui vastaste karistusalas tekitatud segaduse järel oli Randol võimalus viielt meetrilt löögile asuda. Väravajoonel oli lisaks väravavahile ka mitu kaitsjat. Rando tegi tugeva löögi, aga kahjuks liiga värava keskele ja väravavaht suutis jällegi oma meeskonna päästa.

TJK Legion jättis lõpu eel supervõimaluse kasutamata

Teisel poolajal mäng võrdsustus. Kuigi FC Elva oli mänguliselt pigem domineeriv pool, siis Tallinna JK Legion oli see meeskond kelle kasutada olid teise poolaja parimad võimalused. FC Elva ohtlikuimad olukorrad tekkisid nurgalöökide järel, kui kahel korral andis Kaarel Tinn kavala vindiga nurgalöögid, mis oleksid peaaegu otse väravasse lennanud. Lisaks sellele oli hea võimalus Rando Kuusil, kes murdis osavalt paremast äärest sisse aga tema vasaku jala löök ebaõnnestus ja jäi nõrgaks. Mängu lõpus oli Tallinna võiskonnal kaks suurepärast võimalust mängu võitmiseks. Esiteks tekitati standardolukorra järgselt suur segadus FC Elva karistusalas, mille lõpetuseks tegi vastaste mängija tugeva pommlöögi FC Elva värava suunas. Elvalaste õnneks lendas pall värava latti. Täitsa mängu lõpus oli vastastel veel parem võimalus, kui vastaste ebaõnnestunud löök osutus suurepäraseks sööduks ja vastaste ründaja pääses silmitsi Arvo Käkkiga FC Elva väravas. Arvo oli valmis ja aitas oma suurepärase tõrjega vastased nulli peal hoida. Võrdsete vastaste mäng lõppes viigiliselt 0:0.