Pärnu Linnameeskond alistas FC Elva ja kerkis tabelis teiseks

23.vooru mängus tuli FC Elval külla sõita väga heas hoos olevale Pärnu Linnameeskonnale. Juba enne mängu algust oli teada,et tuleb väga raske mäng,sest vigastatute nimekirjagaga oli liitunud ka Karl Bussov ja mängust jäid kõrvale Veiko Kütt ning Elva mängiv treener Marek Naaris,kes viibis noortevõistkondadega Valgevenes. See tähendas aga seda, et mitmed FC Elva noored kasvandikud said võimaluse ennast palliplatsil tõestada!
16. augustil kell 19:00 Pärnu Kalevi staadion (Ranna pst 2, Pärnu)
Pärnu Linnameeskond vs FC Elva 4:1 (0:0)
Väravad: 46. Hanson, 65., 80. Kitsel, 82. Vihmoja - 90.+2. J. Kuresoo
Hoiatused: 90.+1. Midenbritt - 44., 53. Tinn, 54. Thomson, 61. J. Kuresoo, 76. Rando Kuus, 79. Haan
Eemaldamine: 53. Tinn
Pealtvaatajaid: 92
Peakohtunik: Andrei Karhu
Abikohtunikud: Ago Kärtmann, Triinu Laos

Pärnu LM: 22-Vabrit, 20-Vihmoja (89. 13-Sabiin), 18-Kitsel, 11-Mäeots, 3-Saal (84. 4-Sepp), 21-Issakov (84. 16-Lepik), 8-Peetson, 9-Pent (84. 17-Midenbritt), 12-Pärnat (63. 2-Barinov), 10-Saarts, 15-Hanson.
Varus: 1-Vainu, 4-Sepp, 17-Midenbritt, 2-Barinov, 16-Lepik, 13-Sabiin.

FC Elva: 1-Käkk, 5-Rando Kuus, 2-Haan, 22-Mekk, 6-K. Orav, 3-Thomson, 8-Tinn, 7-Kerro, 9-Joandi, 17-J. Kuresoo, 11-Altsaar (46. 10-Kiho).
Varus: 10-Kiho.

Võitluslik poolaeg 0:0

Kuna olime teadlikud,et Pärnu mängib väga ründavat jalgpalli ja nende tugevus peitub just ründemängus,siis läksime mängule kaitsva taktikaga ja lootsime ise vasturünnakutega nõelata. Pärnakad olid enne mängu Elvaga löönud juba 64 väravat, mis oli ülekaalukalt liiga parim näitaja. Pärnu oligi esimesel poolajal domineerivamaks pooleks ja tekitasid mitmeid ohtlikke väravavõimalusi, mida nad realiseerida ei suutnud. Heade väljatulekutega neutraliseeris väravas seisnud Käkk nii mõnegi ohu meie värava all. Vasturünnakutest ja standardolukordadest jõudsime ka meie mitmel korral healt positsioonilt löögile, aga poolajale mindi siiski väravateta viigiga. See oli ka meie eesmärgiks selles mängus, et võimalikult kaua taga nulli hoida. Poolaja lõpus teenis Tinn veel kollase kaardi, mis tähendas seda, et tal tuleb järgmine mäng Emmastega vahele jätta.

Uimane teise poolaja algus sai saatuslikuks

Poolajapausilt tulles ei saanud me kuidagi ennast käima. Esimese poolaja võitluslik mängupilt oli teise poolaja avaminutitel asendunud väga loiu tegutsemisega platsil. Ja ei läinudki kaua, kui pärnakad meie passiivsuse ära kasutasid ja kodupubliku ees oma esimese ära lõid - 1:0! Teisest poolajast polnud mängitud veel minutitki ja väravalööjaks nende suurim väravakütt Henri Hanson. See oli elvakatele äratuskellaks ja nüüd leidsime ennast olukorrast kus tuli hakata ka ise rohkem riske võtma, et mängu päästa. 53. minutil teenis aga Kaarel Tinn teise kollase kaardi kui võttis keskväljal maha vastaste rünnaku ja pidi mängust varakult lahkuma ning jättis elvakad nüüd arvulisse vähemusse. Nüüd tuli jälle mängus mõned ümberkorraldused teha. Üksinda ründes tegutsenud Ats Joandi pidi natuke madalamale keskpoolkaitsjatele appi liikuma ja meil tekkisid suured probleemid palli ründetsooni toimetamisega ja see tähendas jälle seda, et vastastel oli nüüd rohkem ruumi meie kaitset lahti arutada. Jäime surve alla, aga suutsime veel kõvasti võideldes vahe minimaalsena hoida.
54 minutil sai kollase kaardi Martin Thomson. Väga naljakas kaart. Martin pühkis särgiga higi oma näolt ning joonekohtunikuna tegutsenud tütarlaps kutsus peakohtuniku enda juurde asja arutama, mille peale härra kohtunik meie äärekaitsjat kollase kaardiga hoiatas. 61 minutil sai ka Jürgen Kuresoo kohtuniku poolt karistatud. Vastaste kaitsja lõi Kuresood seljatagant jalaga, mis jäi kohtunikele kahe silma vahele. Intsidendile järgnenud diskusioonis kohtunikuga näidati kollast kaarti Jürgenile. Olime veel mängus sees ja lootsime võimalikult kaua üheväravalist kaotusseisu hoida, et siis viimastel minutitel rohkem riske võtta ja viigiväravat üritada. 65. minutil sai nurgalöögist peaga löögile aga vastaste kaptenist keskkaitsja Taavi Kitsel, kes lõi kindlalt palli Elva väravat kaitsnud Käkkile püüdmatult võrku - 2:0! Seis läks veel keerulisemaks!
76.minutil tehti Rando Kuusile keskväljal järjepanu kaks viga mida kohtunik siiski ära ei vilistanud ja frustratsioonist kohtuniku tegevuse kohta sai ka Rando kohtunikuga suhtlemise eest kollase kaardiga hoiatatud. 79. minutil oli aktsioonis Veiko Haan keda häirisid elvakatele antud kerged kaardid ja pärnakate ebasündsad sõnad palliplatsil, mida korduvalt nende suust üle platsi kuulda võis. Ka Veiko sai oma pika dialoogi eest kohtuniku suunas hoiatatud kollase kaardiga. Kohe peale seda viis Taavi Kitsel oma teise väravaga juba Pärnu Linnameeskonna kolme väravaga juhtima, kui suunas peaga kirurgi täpsusega palli meie valvatavasse väravasse. Pärnu oli hoos ja oli näha, et väravanälg on neil suur ja juba paari minuti pärast suurendasid nad eduseisu - 0:4 meie vaatevinklist. Mängu viimastel sekunditel said ka FC Elva mängijad natukenegi rõõmustada. Pikk pall leidis ees Ats Joandi,  kes palli peaga Kuresoole söötis. Viimane lõi palli vastu liikunud vastste väravavahist mööda seisuks 4:1. Kohe kõlas ka lõpuvile ja Pärnu Linnameeskond sai igati teenitud kolm punkti, mis tõstis nad liigatabelis teisele kohale.

Kokkuvõte mängu sündmustest: Jürgen Kuresoo

Tallinna JK Dünamo - HÜJK Emmaste2 : 0
Kohtla-Järve JK Järve - Tallinna JK Legion1 : 2
Tallinna FC Ararat TTÜ - JK Sillamäe Kalev II3 : 1
Tallinna FC Flora III - Nõmme JK Kalju II0 : 2