Bestra Cup´ilt meestele kolmas koht


Foto: Karina Kompus / Pilt on illustreeriv

Pühapäeval, 9. detsembril, osales FC Elva Esindusmeeskond Viljandis Bestra Cup´il. Turniiril osales 12 meeskonda, kes olid jaotatud kahte 6 liikmelisse alagruppi.
9.12.2012 Viljandi - Bestra Cup 2012 - III. koht
FC Elva: Arvo Käkk, Ergo Leppik (mõlemad vv), Rando Kuus, Ats Joandi, Kaarel Tinn, Tarmo Kerro, Veiko Kütt, Oliver Käkk, Mihkel Kuresoo, Jürgen Kuresoo


FC Elva - Viljandi Vanakesed 2:1 
Turniir algas Elva meestele hästi. Esimeses mängus Viljandi Vanakeste vastu jäädi küll kiiresti kaotusseisu, kuid suudeti vaatamata lühikesele mänguajale (12 minutit mäng)  seis enda kasuks pöörata. Elvakate kiiresti lahti mängitud karistuslöögi järel viigistas Ats Joandi seisu ning mõned minutid hiljem mängiti nurgalöögist heale löögipositsioonile Rando Kuus, kes külmavereliselt oma võimaluse realiseeris ja sellega ka FC Elvale avamängust võidupunktid tõi.
FC Elva - FC Nõmme United 1:0
Teises mängus tuli vastu Nõmme United, keda sel aastal teises liigas mõlemas mängus võideti. Ka seekord jäid peale Elva mehed, kes võtsid napi 1:0 võidu. Elval oli mängus palju võimalusi, aga realiseerida õnnestus neist vaid üks, kui hea sööduga mängiti väravavahiga 1vs1 olukorda Jürgen Kuresoo, kes oma võimaluse ära kasutas.
FC Elva - SK Tääksi II 0:1
Hästi alanud turniir sai kehva jätku. Kolmandas mängus tuli vastu SK Tääksi teine võistkond. Tääksi läks kiiresti mängu juhtima ja seisis järgnenud mänguaja väga targalt kaitses ning mängu enam päästa Elval ei õnnestunud.
FC Elva - JK Tulevik II 0:1
Neljandas mängus tuli vastu JK Tuleviku teine meeskond. Mäng kulges täpselt samamoodi nagu mäng Tääksi vastu. Kiirele vastaste avaväravale elvalased enam vastata ei suutnud. Nüüd oli FC Elva juba väga raskes seisus. Alagrupis kahe parema hulka jõudmiseks (poolfinaali jõudmiseks) ei tohtinud Tääksi võita Nõmme Unitedit ja Elva pidi võitma Vändrat, kes oli alagrupis kõik eelnenud mängud võitnud. Kuna Tääksi kaotas viimase mängu,siis oli kõik meie enda kätes. Kõik teadsid,et mäng Vändra vastu saab väga raske olema kuna liigas me neid see aasta võita ei suutnud (viik ja kaotus).
FC Elva - Vändra JK Vaprus 1:0
Elva läks mängule kaitsest lähtuvalt. Väga distsiplineeritult tegutsedes suudetigi vastaste väravavavõrk sahisema panna. Kaarel Tinni suurepärane sööt leidis eest Jürgen Kuresoo, kes oma võimaluse ära lõi. Järelejäänud mänguaja jooksul rohkem väravaid ei löödud ja FC Elva jõudis poolfinaali.
1/2 finaal JK Tulevik I - FC Elva 0:0 pen. 3:2 
Poolfinaalis tuli vastu JK Tuleviku esindusmeeskond. Toimus kõva lahing. Mitmel korral päästis väravas seisnud Arvo Käkk oma heade tõrjetega elvakaid halvimast. FC Elva tabas küll kaks korda posti, aga ei enamat ning mäng lõppeski väravateta viigiga. Finalisti pidid selgitama penaltid. Veiko Kütt ja Kaarel Tinn realiseerisid oma penaltid kindlalt, Jürgen Kuresoo eksis.Tulevik aga penaltitel ei eksinud ja seega ootas Elvat ees kolmanda koha mäng.
3.-4. koht FC Elva - FC Tarvastu 1:1 pen. 3:2
Kolmanda koha mängus mindi kokku JK Tarvastuga, kelle vastu aastate jooksul mitmeid tuliseid mänge peetud. Ei olnud ka see mäng erinev eelnevatest omavahelistest heitlustest. Tarvastu suutis 1:0 juhtima minna ja pikalt oma seisu hoida. Poolteist minutit enne kohtumise lõppu, viigistas Ats Joandi tugevast ``pommlöögist`` seisu ja selle tulemusega ka mäng lõppes. Tuli jälle penalteid lööma minna. Elva poolelt asusid penalteid lööma samad mehed, kes poolfinaaliski,ainult penalteid asus tõrjuma Ergo Leppik. Seekord olid kõik täpsed ja kuna üks Tarvastu mängijatest Ergot üle mängida ei suutnud,siis Elvale tubli kolmas koht Bestra Cupilt. Finaalis alistas JK Tulevik 1:0 Vändra. 

Kokkuvõte turniirist Jürgen Kuresoo