Esiliiga B hooaega alustati viigiga

Esindusmeeskond alustas meistrivõistluste mängudega. FC Flora III vastu saadi kätte viigipunkt.
1. märtsil kell 19:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
Tallinna FC Flora III - FC Elva 1:1 (1:0)
Väravad: 45.+1. Maikel Astur - 82. Ats Joandi
Peakohtunik: Urmo Visnapuu
Abikohtunikud: Lennart Komp, Ain Alev

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 5-Kuus, 3-Thomson, 4-Bussov, 10-Kiho (55. 22-Avasoo), 7-Kerro (51. 21-Timm), 8-Tinn, 9-Joandi, 11-Altsaar, 14-Frei (75. 19-Tammeorg).
Varus: 12-Toom, 20-Mekk, 21-Timm, 19-Tammeorg, 22-Avasoo.

Suluseisud:                  1:0                  0:0                    1:0
Vead:                            9:10               14:9                   23:19
*FC Elva näitajad eespool

I poolaeg

FC Elva alustas mängu vastase kõrgelt pressimisega. Tänu sellele muutus mäng väga võitluslikuks. Iga natukese aja tagant oli kuulda kohtuniku vilet, et viga fikseerida. Juba 5. minutil andis kohtunik esimese kollase kaardi. Martin Thomson Elva ridadest oli teinud kerge vea FC Flora III mängija vastu. Edasi läks sama hooga ja mängu lõpuks oli jagatud 11 kollast kaarti ja 1 punane kaart. Närviline mäng. Flora III suutis ennast kiiremini koguda ja mängis ennast ilusti kombineerides tihti Elva kõrgest pressingust läbi. Tänu sellele olid nad esimesel poolajal FC Elvast selgelt üle. Väga palju võimalusi FC Flora III-l siiski ei olnud. Korra lõi vastaste ründaja karistusalasse jõudes kõrgelt üle värava. Korra tegi hea tõrje Arvo Käkk Elva väravas. Esimese poolaja lisaminutitel kandis vastaste ülemvõim siiski vilja ja pärast läbimurret paremal äärel andis vastaste ääreründaja hea söödu värava ette. Seal tegi head tööd Elva kaitsja, kes takistas vastaste ründaja löögi, aga õnnetul kombel põrkas pall ette just FC Flora III mängijale Maikel Asturile, kes lõi palli kindlalt posti äärde - 1:0 kodumeeskonnale ja külm dušš FC Elva meeskonnale just enne poolajavilet.

II poolaeg. FC Elva tagasitulek

Mäng oli endiselt närviline ja mõlemad meeskonnad jätkasid võitluslikult. Erinevalt esimesest poolajast oli kohe näha, et FC Elva mängijad on võitluseks paremini valmis ja sellega löödi vastased rivist välja. FC Flora III ei suutnud enam nii hästi kombineerida ja Elva jõudis tasapisi vastase väravale lähemale. Kui Elva jõudis vastaste värava lähistele tegid florakad Elva mängijate vastu tihti vea. Ühe sellise vea tagajärjel oli FC Elval kasutada karistuslöök healt positsioonilt paremas ääres. Kaarel Tinn tsenderdas palli vastaste värava esimese posti lähistele, kuhu oli jooksnud palju mängijaid. Ats Joandi oli õigel ajal õiges kohas ja suutis oma vastase jõuga üle mängida. Ta ei tabanud palli just ideaalselt, aga tema pealöök oli piisavalt tugev ja täpne, et maanduda vastaste värava võrgus - 1:1 ja FC Elva oli mängus tagasi! FC Elva sai kõvasti julgust juurde ja proovis järele jäänud 10 minuti jooksul võiduväravat püüda. Vastased olid kerges šokis ja endast väljas. Selle tulemusena teenis üks vastastest paar minutit enne lõppu ka punase kaardi, sest elas oma frustratsiooni välja kohtuniku peal. Hoolimata üritustest ei suutnud Elva enam vastaste värava all midagi väga ohtlikku korraldada ja lõpptulemuseks jäigi 1:1.

I vooru teised kohtumised

Tallinna FC Ararat TTÜ - HÜJK Emmaste2 : 2
Maardu FC Starbunker - Kohtla-Järve JK Järve4 : 3
JK Sillamäe Kalev II - Tallinna JK Legion1 : 1
Tallinna FC Infonet II - Tartu FC Santos1 : 0

FC Elva järgmine mäng on jällegi Tallinnas. Esiliiga B  3.vooru kohtumises minnakse vastamisi FC Infonet II-ga. Vahepeal on võimalik näha FC Elva esindusmeeskonna mängijaid 8. märtsil Elva gümnaasiumi võimlas, sest just seal toimuvad Elva lahtised meistrivõistlused jalgpallis. Olge kohal!