Esindus naases Tallinnast magusa võiduga

Eile toimus Esiliiga B 8. voor, mille raames kohtus Elva esindustiim FC Flora III-ga. Mängu stsenaarium oli kirjutatud nagu mõnes Hollywood´i spordifilmis. Kõige algatuseks oli vaja jääda kaotusseisu, järgmiseks oli vaja jääda arvulisse vähemusse ja alles peale neid sündmusi mäng peapeale pöörata. FC Elva võiduvärav sündis mängu esimesel üleminutil, mille autoriks oli Jürgen Kuresoo.
28. aprillil kell 14:00 Sportland Arena, Esiliiga B 8. voor
Tallinn FC Flora III vs FC Elva 1:2 (0:0)
Väravad: 53. Siim - 83., 90.+1. Jürgen Kuresoo
Hoiatused: 22. Sõrmus, 57., 84. Vihmoja - 22. Eichelmann, 29., 75. Veiko Kütt, 57. J. Kuresoo, 85. Bussov, 90.+2. Samoilov
Eemaldamine: 84. Vihmoja - 75. Kütt
Pealtvaatajad: 15
Kohtunikud: Ainar Kuusk
Abikohtunikud: Jaanus Mutli, Reelika Turi

FC Flora III: 12-Kuznetsov, 16-Keert, 4-Murd, 17-Sõrmus, 9-Vihmoja, 19-Kruusalu, 14-Alizade, 11-Karpov, 20-Vard, 7-Wahl, 10-Siim.
Varus: 1-Tali, 3-S. Grauberg, 6-Morrone, 18-Nurmsaar.

FC Elva: 1-Käkk, 4-Bussov, 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 22-Haan, 17-J. Kuresoo, 14-Eichelmann (55. 7-Kerro), 18-M. Kuresoo, 8-Tinn, 11-Raido Kuus, 9-Joandi (75. 15-Samoilov).
Varus: 7-Kerro, 15-Samoilov, 19-Naaris.

Kohtumine algas florakate initsiatiiviga, FC Elva mäng oli rabe ja palju tuli sisse sundimatut praaki. FC Flora vasturünnakud lõppesid elvakate karistusala lähistel. Veerandtunnise mängu järel hakkas rohkem toimuma ka FC Flora värava lähistel. Ilusa kombinatsiooni järel pääses palliga karistusalasse J. Kuresoo, kes mängis vasakult poolt ristsöödu värava ette, mille Raido Kuus kindlalt väravasse suunas. Kuid oh jama, selles olukorras fikseeriti meie mängijate kahjuks suluseis. Mäng oli võrdne ja suurepäraseid momente kummalgi võistkonnal ei tekkinud.  Poolaeg 0:0
Teine poolaeg algas FC Elvale hästi, kohe saadi mänguohjad uuesti enda kontrollida ja otsiti avaväravat. Nagu sellel hooajal juba kombeks avasid hoopis vastased ehk florakad mänguskoori. Haani pikk sööt osutus mõõdetust madalamaks ja vastaste keskpoolikud alustasid kiirelt vasturünnakut, mille tulemusel mängiti karistusala paremas nurgas vabaks Siim, kes palli Käkki väravasse kõmmutas. Elva meeste vaim sai tugeva löögi, millest toibumiseks oli vaja veel ka ühe elvaka eemaldamist. Mängu 75. minutil ei jäänud Kütil muud üle kui vastaste kiirrünnak veahinnaga peatada, järgnes teenitud hoiatus, mis oli kahjuks tema teine ja kohtunik Ainar Kuusk näitas punast kaarti. FC Elva mängijates oli see nagu äratuskell, kohe hakkas kiire ja tegutseti näljasemalt. Lähedal oli ka täielik ebaõnnestumine, kui florakad olid need, kes pääsesid ühe keskvälja pallikaotuse järel kiirrünnakusse, seekord oli noor mängumes Wahl nii kaval, et purjetas läbi elvakate kaitseliini ja jõudis suure kiirusel ka Käkkist mööda tõmmata, aga lükkas palli nii pikalt ette ja lööki otsajoonelt tühja väravasse teha ei suutnud.
See moment oli mängu otsustav, sest siit algas FC Elva tõus, FC Flora kaitsjaid suruti agressiivselt ja see kandis vilja, kui palli lõikas vahelt J. Kuresoo ja pääses paremast äärest karistusalaasse. Järgnes löök väravale, tõrje Kuznetsovilt! Täielik ebaõnn, käis peast läbi, aga ei, lahtisele pallile sai esimesena jaole taas J. Kuresoo ja vasakuga virutatud löök oli tugev ning lendas väravasse! Milline pingelangus, see avavärav kammitses võistkonda alates esimesest Esiliiga B mängust. Kõik sai kuhjaga tasutud! Värav murdis noored florakad täielikult, millega kaasnes ka ühe FC Flora III mängija eemaldamine. Mängu 89. minutil näitasid FC Elva mehed head survet ja kombineerisid vabaks Tinni, kes palliga kasti murdis ja ainult Kuznetsovi õigeaegne vastutulek päästis florakad kaotusseisust. Oli näha hinge ja nälga elvakate mängus, see mis toob jalgpallis tihti edu. Surve jätkus ja ühe audisisseviske järel kombineerisid osavalt karistusalas Raido Kuus ja Kerro, viimase sööt leidis väravavahiala joonelt J. Kuresoo, kes palli väravasse suutis suunata. Uskumatu pidu! Selline möll ja tants läks lahti nurgalipu juures, seda möllu oleks pidanud Elva publik nägema. Sellistest mängudest ilma jääda ei soovi mitte keegi, ke korra juba sellise laengu saanud! Meenus kohe mäng, kuidas Dortmundi Borussia üleaja väravatega Malaga alistas ja Meistrite Liiga poolfinaali pääses.
Samuti tuleb au anda FC Flora III võistkonnale, noored poisid mängisid hästi ja õnnelikumal päeval oleks nad võinud selle mängu ka võita. Nii edasi töötades on iga mänguga neid kõigil veel raskem võita.

Tallinna JK Dünamo - Tallinna FC Ararat TTÜ1 : 2
JK Sillamäe Kalev II - Tallinna JK Legion1 : 0
Pärnu Linnameeskond - Kohtla-Järve JK Järve2 : 1
HÜJK Emmaste - Nõmme JK Kalju II0 : 2

Järgmine kohtumine toimub 1. mail kell 17:00 Hiiu kunstmurul, siis on FC Elva vastaseks Nõmme JK Kalju II ehk Esiliiga B hetkeliider! Vastaste rivistus on väga tugev, sest paljud mängijad tahavad tõestada Eesti meistri peatreenerile, et just nemad peaks kuuluma Nõmme JK Kalju esindusse!