Korralik esitus tõi Kohtla-Järvelt vajalikud punktid

FC Elva kindlustas suure tõenäosusega endale Esiliiga B koha ka uueks hooajaks. Pühapäeval võõrsil peetud kohtumise võitsid elvakad Jürgen Kuresoo penaltist JK Järve. Eesti täiskasvanute liigade suurim väravakütt kasvatas sellega oma saldot 29 väravale.
22. septembril kell 17:00 Kohtla-Järve Spordikeskuse staadionil, Esiliiga B 29. voor
Kohtla-Järve JK Järve vs FC Elva 0:1 (0:0)

Vead: 16:12

JK Järve: 1-Panfilov, 22-Vigovski, 10-Smirnov, 60-Pozjabin, 75-Beregovski, 8-Kaivoja, 18-Berdyugin, 3-Škaleta, 5-Bauer, 27-Apet (60. 20-Tipukin), 13-Grauberg (46. 30-Aksjonov).
Varus: 30-Aksjonov, 32-Sarajev, 20-Tipukin, 16-Gusev.

FC Elva: 1-Käkk, 3-Thomson, 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 10-Kiho, 11-Altsaar (62. 14-Frei), 20-Mekk, 15-Samoilov, 9-Joandi.
Varus: 14-Frei, 18-Naaris.

"Segatud kaardid" esimesel poolajal edu ei toonud

Nagu see hooaeg kombeks saanud, tuli enne mängu teha strateegia koostamisel palju muudatusi. Viimastes mängudes paika saanud asetustes oli vaja teha mitu muudatust, mis on ära toodud järgneval graafikul:

Mäng algas tagasihoidlikult, esimese ohtliku olukorra eest hoolitsesid elvakad, kui nurgalöögist pääses ohtlikult löögile Kütt. Pealöök lendas tagumisest postist mööda. Mäng oli rabe ja noored elvakad tegid alguses mitu viga oma väljakupoolel, millest JK Järve midagi väga ohtliku tekitada ei suutnud.
Poolaja keskel tegid elvakad J. Kuresoo, Rando Kuus ja Joandi suurepärase kiirrünnaku, mille tulemusel pääses ohtlikult löögile Joandi. Väravavaht valis koha õigesti ja tõrjus tugeva löögi jalgadega. Poolaja lõpp kuulus FC Elvale, kui suudeti väga korralikult ka palliga tegutseda. Ühe hea olukorra eest hoolitsesid veel J. Kuresoo ja Rando Kuus. Viimase löök seitsmelt meetrilt ei olnud piisavalt täpne ja väravavaht püüdis löögi.

Jürgen Kuresoo värav äratas viimaseks veerandtunniks JK Järve mängijad

Teine poolaeg kulges mäng võrdsemalt ja mõlema võistkonna ründajate olukorrad takerdusid kaitsjatesse. Häid momente palju ei tekkinud ja võitlus käis rohkem keskväljal ning äärtes.
Elvakad kasutasid ära ühe kiirrünnaku, kui Haan leidis vasakule äärele spurtinud J. Kuresoo, kes vastaste karistusalasse murdis ja seal kaitsja poolt määruste vastaselt peatati. Peakohtunik nägi olukorda hästi ja määras 11meetri karistuslöögi. Jürgen Kuresoo realiseeris teenitud penalti ja viis FC Elva juhtima. Peale väravat avanesid taevaluugid ja hakkas kõvasti vihma kallama, mis äratas ka JK Järve mängijad. FC Elva mängus oli näha väsimuse märke ja sellest tulenevalt jäädi korraliku surve alla.
JK Järve otsis lahendusi, aga viimasel hetkel olid elvakad üksteist õigel ajal toetamas ja korralike pealelööke ei tulnud.
Ründetegevusega unustati kaitsetöö ja nii tekkis Frei söödust hea võimalus J. Kuresool, kes pääses kiirrünnakust väravavahiga silmitsi, aga ei löönud palli piisavalt täpselt ning Panfilov tõrjus soorituse jalgadega. JK Järve üritas lõpuni, aga elvakad suutsid kaitses kõik käigud kinni panna ja olulise võidu Elvasse kaasa võtta.

HÜJK Emmaste - JK Sillamäe Kalev II1 : 2
Tallinna FC Ararat TTÜ - Tallinna JK Legion5 : 0
Pärnu Linnameeskond - Nõmme JK Kalju II2 : 3
Tallinna FC Flora III - Tallinna JK Dünamo3 : 0

Järgmine kohtumine 28. september kell 14:00 Sportland Arenal, kus kohtutakse Tallinna JK Legioniga. Tabelikohta silmas pidades on mäng põnev, FC Elva asub 6. kohal edestades võõrustajaid kahe punktiga.