FC Elva esindusmeeskond sai võrdsete võitluses jagu FC Ararat TTÜ meeskonnast

FC Elva alustas mängu vastastest paremini ja sai esimese poolaja lõpuks sisse kaheväravalise eduseisu. Vastased lõid teisel poolajal ühe värava tagasi ja tabasid mängu jooksul kaks korda ka posti. Õnneks jäid võidupunktid siiski Elvasse.
24. mail kell 18:00 Elva linnastaadion (Tartu mnt. 12, Elva)

FC Elva - Tallinna FC Ararat TTÜ  2:1 (2:0)
Väravad: 22. Jürgen Kuresoo, 45.+1. Paul-Feliks Frei - 89. Rasmus Sinivee
Hoiatused: 28. Oliver Avasoo, 60. Kaarel Tinn, 65. Martin Thomson - 39. Hans Joosep Tammerik, 63. Kirill Dmitrijev
Peakohtunik: Kert Küttis
Abikohtunikud: Jaanus Allas, Ahti Lepp
Pealtvaatajaid: 254

FC Elva: 12-Toom, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt, 3-Thomson, 4-Bussov, 22-Avasoo, 7-Kerro (73. 15-Samoilov), 8-Tinn, 9-Joandi (83. 11-Altsaar), 17-J. Kuresoo (86. 21-Timm), 14-Frei (86. 20-Mekk).
Varus: 1-Käkk, 15-Samoilov, 2-Haan, 11-Altsaar, 20-Kerro, 21-Timm, 5-Kuus.

Head rünnakud tõid kaks väravat

Elva meeskond alustas mängu aktiivsemalt, kui vastased Tallinnast ja selle tulemusena jõuti tihti vastase värava lähistele. Vastase väravat ohustati nii mängust, kui ka standardolukordade järgselt. Mängu avavärav sai alguse keskväljalt, kus meie keskkaitsja võitis kahevõitluse ja suunas palli edasi. Järjekordses kahevõitluses jäi peale Paul-Feliks Frei, kes kohe pärast vastasest vabanemist lükkas söödu vasakule äärele Jürgen Kuresoole. Jürgen oli vasakult äärelt sisse murdes omas elemendis ja lõi paari pette järel madalalt väravale. Vastaste väravavaht oli võimetu ja FC Elva oli 1:0 eduseisus. Seejärel tegi FC Ararat TTÜ oma mängus olulise muudatuse. Vastaste kogenuim mees, Vaagn Arutunjan, liikus paremkaitsest keskväljale. Peaaegu koheselt oli vastaste mäng sujuvam ja mäng muutus võrdsemaks. Poolaja viimasel minutil oligi Vaagn Arutunjan see, kes oleks peaaegu mänguseisu viigistanud, kui ta tegi kahekümnelt meetrilt suurepärase löögi. Löök lendas suure hooga Elva värava ristnurga suunas, aga FC Elva õnneks tabas löök posti ja põrkas tagasi väljakule. FC Elva kaitsjad suutsid palli puhtaks lüüa ja pall jõudis teise värava alla. FC Ararati kaitsjad jäid võitluses FC Elva ründajate vastu hädasse ja ei suutnud palli hoolimata mitmest katsest klaariks lüüa. Pall põrkas Paul-Feliks Frei jalale, kes tegutses jällegi kiirelt ja otsustavalt ja lõi kohe väravale. Löök õnnestus väga hästi ja lendas otse vastaste värava ristnurka. Poolajaks oli FC Elva juhtimas kahe väravaga.

Suur kuumus tegi teise poolaja sündmustevaeseks

Teisel poolajal ei näidanud kumbki meeskond head jalgpalli, kuna harjumatus kuumuses ei suudetud enam maksimaalselt pingutada. Peamiselt oli tegevus keskväljal, kus võideldi palli pärast. FC Ararat TTÜ mängijad olid aktiivsemad ja seetõttu olid FC Elva mängijad tihti sunnitud tegema vigu, et peatada vastaste rünnakualgatused. Vastaste standardolukorrad olid kvaliteetsete söötude tõttu ohtlikud ja mitmel korral oli FC Elva karistusalas natuke saginat enne kui pall klaariks löödi. Vaikselt, aga kindlalt liikus vastaste surve lähemale Elva väravale ja 89. minutil oli vastaste pingutustest lõpuks ka kasu. Järjekordselt oli vastastel kasutada karisutslöök Elva karistusala lähistel. FC Ararati mängija tegi niivõrd tugeva löögi väravale, et FC Elva väravavaht Christopher Toom ei saanud palli püüda. Tagasipõrkunud pallile jõudis esimesena Rasmus Sinivee, kes lõi palli tühja väravasse. FC Elva edu oli õhuke ja lisaminutid möödusid närviliselt. Kuna vastased panustasid kogu oma jõu rünnakule, tekkis hea võimalus värava löömiseks Gero Mekil, kes sekkus FC Elva poolelt mängu vahetusest. FC Ararati rünnaku järel tehti kiire vasturünnak ja Gero pääses üks-ühe vastu vastaste väravavahiga. Kahjuks suutis vastaste kaitsja Gerot niipalju segada, et Gero pidi natuke kiirustama ja tema löök tabas posti. See oli ka mängu viimane olukord. Mängu lõppseis 2:1 FC Elvale.

Pildid mängust - Liina Ivask

Järgmine mäng on pühapäeval 1. juunil kell 16:00, kui kodus võetakse vastu Tartu FC Santos, kes on käesoleval hooajal väga hästi esinenud.