FC Elva esindusvõistkond sai uue peatreeneri!


Foto: Karina Kompus / Eelmisel hooajal TJK Legion vs FC Elva mängul Tallinnas.

18. jaanuaril asus FC Elva peatreeneri kohuseid täitma Kaido Koppel. Varasemalt väravavahtide treenerina ja esinduse juures abitreenerina tegutsenud mees võttis ohjad üle Marek Naariselt, kes seda protsessi viie aasta jooksul juhtis. Naaris jääb võiskonna juurde esindajana ja abitreenerina, kuna temal on hetkel Esiliiga B jaoks vastav treenerilitsents.
"See oli vajalik samm! Ma nägin, et võistkond vajab värsket verd ja koormus kasvas juba kirjeldamatult suureks. Esindus vajas rohkem pühendumist kui mina seda klubi juhtimise kõrvalt pakkuda suutsin. Sügisel sai selgeks, et seda sammu teha on parim aeg. Oli olemas enesekindel ja edasipüüdlik inimene, kellega meie visioonid kattusid." kirjeldas olukorda peatreeneri ametist lahkunud Marek Naaris.

"Natuke inimestele tutvustuseks klubi arengust! Kui aastal 2009 ja 2010 arendasime esindust koos noortetööga, siis alates 2011 aastast on esindusel omad finantsid. Iga aasta on tulude- ja kulude pool kasvanud ja tänavune eelarve ulatub ligi 25 tuhat euroni. Siiani tegid kõik inimesed tööd vabatahtlikuna ja palgakulu puudus. Esimest korda FC Elva ajaloos saab peatreener palka ja rohkem energia võistkonna arendamisse suunata. Õnneks on klubi ümber nii palju toredaid ettevõtteid ja inimesi, kes aitavad Elva tippsporti edendada ja Elvat maailmas pildile tõsta. Lisaks veel need inimesed, kes tulevad staadionile toetama, need on meil juba Eesti tublimad!" võttis viie aasta arengud kokku Naaris.

Lühike intervjuu värske FC Elva peatreeneriga

Palju õnne, Kaido! Oled alates 18. jaanuarist tööl FC Elva esindusmeeskonna peatreenerina! Sul oli laual mängija lepingupakkumisi ka Saksamaa madalamate liigade klubidelt. Miks otsustasid FC Elva peatreeneri töö kasuks?

Lepingud mida pakuti olid lühikesed. Enamasti oli vaja pooleks aastaks head väravavahti, et meeskond kõrgemasse liigasse tõsta või siis madalamale langemisest päästa. Samal ajal pakuti mulle väga huvitavat väljakutset Elvast. Kaalusin erinevaid variante põhjalikult ja otsustasin lõpuks selle variandi kasuks, mis peaks minu elus pikemas perspektiivis targem olema.

Eelmisel hooajal alustasid väravavahtide treenerina ja tulid omal soovil esindusele abitreeneriks. Kas see aitas ka kaasa sinu otsustamisele? 
 
Esinduse juurde läksingi läbi väravavahtide treeneri ameti. Esialgu aitasin väravavahti korraliku ettevalmistusega mänguks ja mõne nõuandega mängu ajal.  Vaikselt hakkasin nõu andma ka ülejäänud meeskonnale. Üks hetk hakati mind järjest rohkem kuulama ja hooaja lõpu poole, kui Marek Naaris ei saanud paar korda tiheda graafiku tõttu mängule tulla, sest ta oli lisaks peatreeneri ametile ka klubi tegevjuht, usaldati mind juba üksinda meeskonda juhendama. Koostöö meeskonnaga oli huvitav ja sujus hästi. Kuna ma sain eelmisel aastal juba esimesed kogemused kätte, oli nüüd seda otsust kindlasti kergem teha, sest ma teadsin enamvähem mida oodata.

Mis mulje on jätnud Sulle FC Elva tegemised alates liitumisest eelmise aasta veebruaris? 
 
Tegemist on ausa- ja tööka klubiga. Oma võimaluste juures tehakse väga head tulemust. Kuna kvantiteeti ei ole meil üheski valdkonnas üleliia, peame tegema kõike korralikult, et asi oleks kvaliteetne.
Töökeskkond ja eriti inimesed kellega koostööd teen on väga meeldivad.

Iga aasta on klubi panustanud energiat rohkem ka täiskasvanute jalgpalli. Millisena näed enda rolli esinduse ja duubelvõistkonna arendamisel? 
 
Pikem eesmärk on viia Elva jalgpall Eestis tippu, sest see tase mida Eesti kõrgemates liigades pakutakse ei ole midagi erilist. Aga seda kui kaua see aega võib võtta ma veel ei prognoosiks. Selleks peab klubi mitmel tasandil edasi minema. Õnneks käib töö selles suunas iga päev.  Proovin esindusvõistkonna tegemisi duubliga järjest paremini siduda ja hoian nende tegemistel niipalju silma peal kui aeg lubab. Üks eemärk on kindlasti see, et töö käiks mõlemas meeskonnas samadel põhimõtetel, et mängijate üleminek oleks sujuv.

Mis on su esimesed eesmärgid treeneritöös ja mida pead oluliseks saavutada esimesel hooajal võistkonnaga? 

Esialgu on vaja meeskonnasisest konkurentsi tõsta. Jätkame eelmisel hooajal alustatud noorenduskuuri ja anname veel mõnele noorele võimaluse esindusvõistkonda tõusta. Aga see ei saa toimuda nii, et meeskonda saab igaüks. Koht tuleb välja teenida. Sama käib ka vanade olijate kohta. Pean oluliseks seda, et me teeme trennides korralikult ja üksteist toetades tööd ja et see paistaks ka mängus välja.

Kõik mängijad on kindlasti väga motiveeritud ja ootavad uusi väljakutseid Esiliiga B-s ja Eesti karikasarjas! Kas me näeme juba FC Elva publikule tuttavaks saanud stiili, kus ka kõige osavamatel elu raskeks tehakse?  

Selles ei ole kahtlustki! Üks asi mida kogu meeskond lubab on see, et Elvast ei pääse ükski vastane terve nahaga!

Kas Sul on soovi öelda midagi FC Elva meeskonna fännidele ja noormängijatele? 

FC Elva meeskonnal on suurepärased fännid ja toetajad! Ma olen kindel, et samamoodi nagu eelmine hooaeg, aitavad fännid meil rasketest mängudest võiduga välja tulla.
Noormängijad peavad tegema trennis ja isegi vabal ajal palju tööd oma oskuste kallal, sest ainult nii saate te oma võimaluse mängida suure publiku ees, FC Elva esindusvõistkonna vormis.