FC Elva heast mängust võiduks ei piisanud

FC Elva näitas tugeva vastase vastu head mängu, aga Sillamäe II võitis tänu penaltist löödud väravale.
2. novembril kell 13:00 Elva linnastaadion (Tartu mnt. 12, Elva)
FC Elva - JK Sillamäe Kalev II  0:1 (0:0)
Värav: 55. pen. Igor Dudarev
Hoiatused: 10. Martin Thomson, 63. Tarmo Kerro, 65. Deniss Samoilov, 69. Kaarel Tinn - 21., 73. Anton Jegorov, 35. Igor Moissejev
Eemaldamine: 73. Anton Jegorov
Peakohtunik: Neeme Neemlaid
Abikohtunikud: Riivo Stolts, Alvar Kasak
Pealtvaatajaid: 252

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt, 3-Thomson, 11-Altsaar, 8-Tinn, 7-Kerro (79. 21-Timm), 15-Samoilov, 4-Bussov, 17-J. Kuresoo, 14-Frei (81. 2-Sikk).
Varus: 12-Toom, 2-Sikk, 5-Kumberg, 10-Kiho, 20-Mekk, 21-Timm, 22-Puusalu.

Statistika                   I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               6:4                   2:3                    8:7
Raamidesse:              2:1                   0:1                    2:2
Ohtlikud rünnakud:     6:4                   3:4                    9:8
Nurgalöögid:               0:0                   0:1                    0:1
Suluseisud:                 1:5                   0:0                    1:5
Vead:                          9:6                   4:3                    13:9

Elva jättis oma võimalused kasutamata

FC Elva näitas esimesel poolajal head mängu ja tekitas mitu väga head väravavõimalust. Parimad võimalused olid seekord vendade Kuresoode kasutada. Mängu parim võimalus oli Jürgenil, kes oli paremalt äärelt Tarmo Kerro poolt antud tsenderduse järel üksinda värava ees löögil. Kahjuks ei õnnestunud Jürgenil korralikult palli tabada ja tema löök lendas üle värava. Järgmine hea võimalus oli Mihklil, kes sai venna poolt antud karistuslöögi järel viielt meetrilt peaga löögile. Kahjuks oli ka tema löök ebatäpne ja lendas väravast mööda. Poolaja lõpus sai FC Elva löögile, kui Martin Thomson pikendas pika audiviske karistusalasse ja tänu sellele sai löögile Jürgen Kuresoo. Jürgen tabas palli hästi aga tema pommlöök lendas jällegi napilt mööda, Vastaste väravavaht sai kergendatult hingata, kui ta nägi, et tugev löök maandus küljevõrgus.

Sillamäe lõi teisel poolajal võiduvärava

Üsna teise poolaja alguses saabus mängu saatuse otsustanud moment. FC Elva oli korraks jäänud vastaste surve alla ja Sillamäe II tekitas FC Elva karistusala ümbruses ohtlikke olukordasid. FC Elva kaitsjad suutsid küll vastaste järjekordse tsenderduse klaariks lüüa, aga oht sellega ei lõppenud. Karistusala tagant saadi löögile ja see löök lendas vastu FC Elva kaitsja kätt. Kohtuniku vile kõlas ja vastastel oli kasutada penalti. Palli taha astus vastaste kogenud keskkaitsja Igor Dudarev. Tema löök oli piisavalt tugev ja täpne, et lennata hoolimata Arvo Käki pingutustele väravasse. Värava järel muutus FC Elva mäng natuke kehvemaks, kui ta oli olnud varem. Kaotusseisus olles hakati värava otsimisega kiirustama ja see ei olnud mängurütmile kõige parem. Vastased pandi korraliku surve alla, aga väga häid võimalusi sellega ei tekitatud. Sillamäe II tegi kaitses hea esituse ja hoidis FC Elva lõpuni kuival. Tasuks hea töö eest said vastased koju kaasa võtta 1:0 võidu ja sellega kaasnevad kolm punkti.

Fotovabriku videokokkuvõte:

FC Elva sõidab pühapäeval külla Tallinna JK Legionile, kellega mängitakse selle hooaja viimane mäng Esiliiga B-s.