FC Elva II korjas tuulisest mängust punkti

05. mai kell 18:00 Tartu Annelinna staadion, IV. liiga 4. voor
JK Tartu Harrastajad - FC Elva II 1:1 (0:0)
Hoiatused: 65. Kõiv, 87. Kask - 90. R. Sikk
Eemaldamised: -
Peakohtunik: Erkko Liiv

FC Elva II: Ergo Leppik, Silver Kiho (59. Gennadi Judin), Oliver Käkk, Rasmus Sikk, Kristjan Kumberg (46. Andris Altsaar), Kristjan Moorast, Argo Kaldmäe (46. Kerdo Puusalu), Gero Mekk (46. Paul-Feliks Frei), Andres Bõkarev, Gen Alev (46. Sten Teemant), Karl-Markkus Põldmaa

Pühapäeva õhtupoolikul peetud mängu mõjutas palju tugev tuul, mille eest Annelinna kunstmuru väljak eriti kaitstud pole. Esimene poolaeg üritasid mõlemad meeskonnad raskete oludega kohaneda ja leida enda jaoks parimaid lahendusi. Vastasvõistkond üritas hoolimata vastutuulest ikka pikka palliga ründajaid leida, kuid noored Elva kaitsjad lahendasid enamik olukordi kindlalt. Elva duubelvõistkond mängis aga rohkem läbi ääremängijate, kelle diagonaalsöödud ja tsenderdused vastaste karistusalas palju segadust tekitasid. Teise polaja alguses sekkus Elva poolelt mängu neli värskete jalgadega meest, kes muutsid mängupilti oluliselt kiiremaks ja ründavamaks. Käis teise poolaja viies minut, kui paremalt äärelt tegi hea tsenderduse Paul-Feliks Frei leides värava ees Andres Bõkarevi, kes lõi oma hooaja kolmanda värava. Peale väravat muutusid vastased aktiivsemaks ning meie kaitsjaid pandi rohkem surve alla. Korra päästis kindlast väravast meid oma debüütmängu teinud Ergo Leppik, kelle reaktsioonitõrjed olid äärmiselt heal tasemel. Käimas oli mängu 73. minut, kui Tartu võistkonna ründaja Tarvo Padar võttis kontrarünnakul üksi ette mõlemad meie keskkaitsjad ja näitas suure kiiruse pealt meisterliku triblingut ning lõpetas löögiga, mis viigistas mängu. Lõpuminutitel lükkas Frei palli viimasest kaitsjast mööda, kes tegi sunnitud vea, et takistada üks ühele olukorda. Kohtunik andis selle olukorra eest vastaste kaitsjale punase kaardi asemel vaid kollase. Lisaajal tegi ennastsalgavat tööd Rasmus Sikk, kes viimase mängijana takistas vea hinnaga vastast, saades ise vigastada ning teenides kollase. Mängupilti ja võimalusi arvestades võib viiki õiglaseks tulemuseks pidada kuid sellistest mängudest tahab FC Elva II edaspidi kindlasti kolm punkti võtta.

Järgmine kohtumine 12. mail kell 18:30 Palupera staadionil Pühajärve JK Revali vastu.