FC Elva II alustas hooaega võiduga

Laupäeval toimunud IV. liiga 2. vooru kohtumises suutis FC Elva II kaotusseisust alistada FC Tartu II. Elva poolelt olid täpsed Andres Bõkarev 36. minutil ja Karl-Markkus Põldmaa 40. minutil.
20. aprill kell 17:00 Tartu Tamme staadion, IV. liiga 2. voor
FC Tartu vs FC Elva II  1:2 (1:2)
Väravad: 16. Sellik - 36. Bõkarev, 40 Põldmaa
Hoiatused: 50. Fokin
Peakohtunik: Thor Vaas

FC Elva II: Artur Lõhmus, Gennadi Judin (46. Gero Mekk), Oliver Käkk, Rasmus Sikk, Paul-Feliks Frei, Argo Kaldmäe (46. Silver Kiho), Kristjan Moorast, Andres Bõkarev, Evert Soonberg (55. Andris Altsaar), Kerdo Puusalu, Karl-Markkus Põldmaa (76. Markus Sikk)

Laupäeval 20. aprillil tegi FC Elva järelkasvuvõistkond debüüdi meeste 4. liigas ning väljus võrdsest heitlusest FC Tartu II vastu väärtusliku 2:1 võiduga. Avapoolaja keskel suutis FC Tartu juhtima minna, kui nurgalöögist teele saadetud terav pall jõudis taha posti, kust see väravasse suunati. Kaotusseisu jäämisest hoolimata jätkasid mehed oma mängu ning ligi 20ne Tamme staadionile tulnud Elva poolehoidja toetusel suudeti vastaste värava all järjest mitmeid ohtlike momente luua. 36. minutil pääses Evert Soonbergi söödust väravavahiga üks-ühele Bõkarev, kes suunas palli värava alumisse nurka, seisuks 1:1. Peale väravat Elva surve jätkus ning 40. minutil tegi Paul-Feliks Frei vasakult äärelt hea läbimurde ning söötis värava ette Põldmaale, kes lükkas palli väravasse viies Elva 2:1 juhtima. Teisel poolajal muutus mängutempo järjest aeglasemaks ning väsimuse tõttu ei suutnud kumbki pool enam väga teravaid momente luua. Seis jäi püsima ning keskmise vanuse poolest ülekaalukalt kõige noorem võistkond Eesti meistrivõistlustel sai kirja vajalikud 3 punkti. Elva väravas tegi tasemel tööd alles kolmapäeval 16. aastaseks saanud Artur Lõhmus, kes juhendas võistkonda aktiivselt ning lahendas kõik olukorrad, mis tema võimuses olid.