FC Elva ja FC Aspeni kohtumine lõppes kodumeeskonna 5:1 võiduga

Toimus esimene kohtumine Elva linnastaadionil, mille raames võtsid Väikese Karika 1/32 finaalis mõõtu FC Elva ja FC Aspen. Kohtumist oli jälgima tulnud üle 200 inimese, mis on Elva "tavamängude" rekord. Ainult Narva Trans ja FC Flora on meelitanud kohale rohkem inimesi. FC Elva võitis kohtumise Andreas Tobrelutsu (2), Henry Eichelmanni, Taavi Aasmäe ja Veiko Haani väravatest 5:1.
Pealtvaatajad: 201

FC Elva: Arvo Käkk (46. Ergo Leppik), Andreas Tobreluts, Mihkel Kuresoo, Veiko Haan, Veiko Kütt, Jürgen Kuresoo, Henry Eichelmann, Kaarel Tinn, Raido Kuus (21. Oliver Käkk), Taavi Aasmäe, Deniss Samoilov (62. Kerdo Puusalu)

Pilte mängust - Siim Ivask

Esimest korda sellel hooajal said FC Elva fännid näha oma lemmikuid mängimas Elvas. Head tööd esimese mängu eel tegi Andrus Karpenkov, kes jälgis, et väljak saaks parima ettevalmistuse mänguks.
Väikese karika 1/32 finaali oli tulnud vaatama 200 liikmeline toetajaskond. Mängule lisasid vürtsi muusika, teadustaja Diane, kirju fännide armee, toitlustaja kohvik Eni Vei ja muidugi meeskonnad.
Eeldava favoriidina alustas räsitud FC Elva koosseis rünnakute ehitamist. Väga palju domineerimist ja poolikuid võimalusi. Kõige kurvastuseks sai mängu 21. minutil raske vigastuse Raido Kuus. Sama vigastus oli mõned päevad tagasi tabanud ka tema venda Randot (taga reie lihase rebend). Mille tõttu mõlemad mehed jäävad järgmistest mängudest eemale. Vahetusmeeste pingilt sekkus Oliver Käkk ja sellega seoses muutus ka mängijate asetus väljakul. Paremas kaitses mänginud Tobreluts liikus poolkaitsja positsioonile, mis kuus minutit hiljem tõi ka edu. Kaarel Tinni arsenalist tuli see, mida temalt oodatakse! Diagonaalsööt vasakust äärest karistusalasse ja sellele sai peaga jaole Tobreluts, kelle pealöök lendas üle väravavahi ning maandus värava ristnurgas (vt pildilt). FC Elva dikteerimisel mäng jätkus ja poolaja lõpus duubeldas Tobreluts oma väravate saldot. Hea eeltöö väravale noorelt Samoilovilt.
Teine poolaeg algas vahetusega FC Elva meeskonnas, väravasuule astus Ergo Leppik. Mängust kulus veerand tundi ja skoor oli 3:0 värava autoriks Eichelmann. Möödus vaid minut ja suurepärase meeskonna rünnaku vormistas väravaks Aasmäe, kes sai väravavahi alas jala vahele J. Kuresoo ristsöödule.
FC Elva jäi viisteist minutit enne normaalaja lõppu vähemusse, kuna kõik vahetused olid juba tehtud, ei saanud asendust pakkuda Kaarel Tinnile, kes vaevles suure töö järel krampides. See ei muutnud mängupilti apsoluutselt. FC Elva suurendas eduseisu kui vanameister Haan näitas driblamisoskusi ja suunas palli külmavereliselt värava kaugemasse nurka. Mängu lõpus said vastased vapra mängu eest tasu, kui ühel harvadel rünnakuüritustel suudeti Ergo Leppik üle mängida. FC Elva võitis mängu tulemusega 5:1 ja kohtub järgmises ringis väga tugeva HÜJK Emmaste võistkonnaga, mis toimub 23. mail kell 19:00 Sportland Arenal.