FC Elva kaotas treeningmängus FC Ararat TTÜ-le.

Vastased Tallinnast kasutasid kingitud võimalused ära ja lõid kolm vastuseta väravat. FC Elva oma võimalusi ära ei kasutanud.                                                  Foto: Liina Ivask / Hooaeg 2014
15. veebruaril EJL hallis kell 15.30
FC Elva - FC Ararat TTÜ 0:3 (0:2)

Väravad: Igor Ivanov, Margo Parkala, Maksim Novikov
Kohtunik: Reelika Turi
Abikohtunikud: Erkko Liiv, Martin Kaljuste

FC Elva: 1-Käkk (46. 12-Lõhmus), 18-M. Kuresoo, 6-Judin (46. 2-Sikk), 3-Thomson, 17-J. Kuresoo, 16-Tani (60. 4-Bussov), 15-Samoilov (70. 19-Karro), 9-Joandi (55. 14-Frei), 21-Timm (70. 20-Mekk), 11-Raido Kuus (70. 8-Puusalu), 7-Kerro.
Varus: 12-Artur Lõhmus, 2-Rasmus Sikk, 4-Bussov, 14-Frei, 19-Hans-Hendrik Karro, 8-Puusalu, 20-Mekk

Statistika                   I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Ohtlikud rünnakud:     3:5                   5:4                    8:9
Pealelöögid:                2:4                   4:2*                  6:6
Raamidesse:               1:2                   2:2                    3:4
Blokeeritud:                 0:0                   0:0                    0:0
Nurgalöögid:                1:3                   5:2                    6:5
Vead:                           3:2                   2:6                    5:8
Suluseisud:                  0:2                   1:1                    1:3
*FC Elva pealelöök tabas II poolajal posti

I poolaeg

Liigamängudest tuttava vastasega mäng oli tavapäraselt tasavägine. Mõlemad meeskonnad alustasid mängu ettevaatlikult. Mõne aja möödudes õnnestus FC Ararat TTÜ-l FC Elva oma värava lähistele suruda. Surve tulemusena võideti paar nurgalööki. Teine nurgalöökidest mängiti kiirelt lahti ja see oli üllatuseks FC Elva kaitsjatele. Karistusalas unustati vastane markeerimata ja see maksis meile kätte, kui vaba mees suutis palli peaga palli väravasse suunata. FC Ararat asus kohtumist juhtima. FC Elva läks ründama ja surus nüüd Tallinna võistkonna oma värava alla. Nurgalöögi järgses olukorras jõudis pall Ats Joandi jalale, kes andis suurepärase tsenderduse karistusalasse. Peaga sai löögile Raido Kuus, aga kahjuks ei suutnud ta kindlat väravavõimalust realiseerida ja lõi palli värava keskele, kus oli vastaste väravavaht. Meie kasutamata võimaluse järel lõid oma teise värava vastased, kes kasutasid ära meie meeskonna mängijate valesöödu kaitses. Võidetud pall söödeti koheselt Margo Parkalale, kes lõpetas rünnaku täpse löögiga värava ristnurka. Ararat oli poolaja lõpuks heas seisus, juhtides kohtumist kahe väravaga.

II poolaeg

Teisele poolajale läks FC Elva ründavamate plaanidega. FC Elva surve kandis poolaja keskpaigas vilja, kui Tarmo Kerro hea pressingu tulemusena jõudis pall Paul-Feliks Frei jalale, kes oli vastaste karistusalas täiesti üksi jäänud. Paul üritas palli täpselt värava alumisse nurka lüüa, aga kahjuks oli tema sihik natuke paigast ja pall lendas vastu posti. Jällegi olid meie võimaluse järel vastased need, kes värava lõid. FC Ararat TTÜ mängis pika söödu FC Elva karistusalasse. Õhuvõitluse järel kukkus pall otse valveta jäänud vastase jalale. Artur Lõhmus jooksis väravast välja, et vastaste löök blokeerida, aga see ei õnnestunud ja ta tõmbas vastase maha. FC Ararati kasuks määrati penalti. Vastaste kapten Maksim Ivanov realiseeris penalti kindlalt lüües palli alumisse nurka.

Mängu väravad:

FC Elva järgmine treeningmäng on järgmisel laupäeval kell 14:00 Riias. Lätis mängime FK Auda vastu.