FC Elva mehed pääsesid Väikeste karikas 1/8 finaali

Kolmapäeval toimunud Väikeste karika 1/18 finaalis alistas FC Elva III-liiga Lõuna liidri FC Lootose. Kui kaks eelmist mängu Lootospargis lõppesid vastaste kindla võiduga, siis eilses kohtumises oli FC Elva parem ja alistas vastased Karl Bussovi karistuslöögist.

18.05.2011 kell 19:00 Väikeste karikas 1/16 finaal, Lootospark
FC Lootos vs FC Elva 0:1 (0:1)
Väravad: 63. Bussov
Hoiatused: 39. Kaasik, 57. Vasser, 61. Sütt, 72. Mihnovits - 60. Kütt, 79.,87. Tani, 84. Aasmäe
Eemaldamised: 87. Tani
Kohtunik: Urmo Visnapuu
Abikohtunikud: Jaanus Trolla, Erki Post
Pealtvaatajad: 15

FC Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus, Karl Bussov, Henry Eichelmann, Veiko Kütt, Veiko Haan, Evert Soonberg, Jürgen Kuresoo, Kaarel Tani, Taavi Aasmäe, Raido Kuus

Varus: Kaarel Tinn

FC Elva läks tähtsale kohtumisele vastu hea koosseisuga, kaasa sai teha ka Kaarel Tani, see eest jäi vigastuse tõttu eemale teine keskväljamees Kaarel Tinn.
Kui kahes eelmises mängus tuli vastu võtta 2:5 kaotus, siis seekord tuli magus 1:0 võit. Kindlasti jättis oma jälje Tarvin Kaldvee puudumine, kelle jõuline- ja kiire tegutsemine eelmistes mängudes palju pahandust tekitas.
Mängu esimene pool tundi oli väga rahulik, FC Elva oli kontrollivamaks pooleks ja tihti jäi viimane puude puudu, et juhtima minna. FC Lootos ootas vastase eksimusi keskväljal ja proovis palli kiirelt oma ründajatele jooksule toimetada. Kumbki pool midagi väga ohtliku luua ei suutnud ja poolaeg lõppes tulemusega 0:0.
Teine poolaeg jätkus samas rütmis, mõlema värava all tekkinud sagimised klaariti õigeaegselt. Mängu 60. minutil teenis hoiatuse Veiko Kütt, kes lappis kaaslase tekkinud segadust. Karistuslöögi järgsest olukorras toimetas FC Elva mängija palli kiirelt rünnakusse, ootamatult tekkinud olukorras pääses Raido Kuus Põlva väravavahiga silmitsi ja jõudis pallini esimesena. Väravavaht jäi hiljaks ja tõmbas ründaja karistusalast väljas maha, kohtunik otsustas Sütti karistada kõigest hoiatusega. Antud olukorras oli väravavaht viimane mängija ja sellele veale oleks pidanud järgnema punane kaart. Karistuslööki asus sooritama meeskonna kapten Karl Bussov, löök oli tugev ja täpne, maandus Süttile püüdmatult värava tagumises nurgas. Peale väravat läks mäng tuliseks ja hoiatusi teenisid ka FC Elva mängijad. 87. minutil teenis Tani oma teise hoiatuse ja oli sunnitud mängust eemaldamise tõttu lahkuma. FC Lootos proovis mängu veel päästa, kuid elvakate kaitse toimis hästi ja kokkuvõtteks võib öelda, et eilsel päeval võitis parema esituse teinud võistkond.

Jääme ootama 1/8 loosimise tulemusi, kus selgub FC Elva järgmine vastane Väikeste kariaks.