FC Elva naised võtsid ajaloolise võidu, Väle Vibu alistati koguni 15:0


Foto: Liina Ivask/ FC Elva naiskonna koosseis 

Pühapäeval leidis aset esimene Naiste rahvaliiga kohtumine koduväljakul, kus mindi vastamisi Väle Vibu naiskonnaga.
Väravaterohkes mängus oli täpseim Eleri Pastak, kes lõi 7 väravat. Lisaks temale said jala valgeks ka Eneli Õigus kolmel, Kirke Mähar neljal ning Helena Pallon ühel korral.

8. juunil kell 18:00 Elva linnastaadion (Tartu mnt. 12, Elva)
Mäng: 2x35min, 10vs10

FC Elva naised – Väle Vibu 15:0 (8:0)
Väravad: 1., 10., 22., 30., 37., 62., 69. Pastak, 2., 54., 59. Õigus, 4. Pallon, 6., 28., 42., 47. Mähar
Hoiatused: -
Kohtunik: Laur Nurme
Pealtvaatajaid: 40

FC Elva: 1-Kotkas, 77-Pastak, 55-Õigus, 21-Pallon, 33-Katherin, 49-Lehtla, 6-Mähar, 37-Repkin, 9-Päkko, 7-Mälk, 29-Jesin, 26-Sikk.

Helena Pallon: " Esimestel mänguminutitel löödud värav võttis pingeid maha. Vastaste tujulangus, hooletus ja väikene ükskõiksus mängu lasi ka järgnevatel minutitel lüüa hulgaliselt väravaid.. ja nii mängu lõpuni. Vastased olid küll enamjaolt tehniliselt head, kuid sellegipoolest ei õnnestunud neil just väga tihti jõuda palliga meie poolele. Tänu ilusale väravasöödule lõin ka oma esimese värava sel hooajal. Tunne oli hea ja naeratust ei saanud üpris pikalt oma suult." 

Kirke Mähar: "Mängu algul tundusid vastased väga tugevad ja enesekindlad ja kuna meie olime nii palju nooremad, tekitas see kartust, aga mida rohkem mängu sisse elasime, seda vähem oli ka kartust. Mäng oli väga hea, kuna meie olime tugevamad ja kogu aeg ründasime."

Eleri Pastak: "Ma mäletan, et 2012 hooajal toimus samuti mäng Väle Vibu naiskonna vastu, mille kaotasime 0:1 ning peale seda julgesin väita, et vastased on väga agressiivsed ja enesekindlad. Samuti mängisime 2013 aasta Elva lahtistel naiste meistrivõistlustel nende vastu ning mängud olid väga tasavägised, kuid täna, peale esimest mänguminutit sain aru, et mängus domineerisime kindlalt meie. Esimesel minutil sain isegi vastaste väravavõrku sahistada ning mõni minut hiljem algas väravatesadu. Isegi seekord suutsime realiseerida kõik väravavõimalused võrreldes Jõhvi Lokomotiivi mänguga.
Mida mäng edasi, seda rohkem hakkasid tüdrukud aru saama, et võiks ka söödumängu teha. Oluline polnud enam väravat saada, vaid õppida, kuidas peaks liikuma, söötma või avanema. Pärast sellist suhtumist muutus mängupilt silmnähtavalt ilusamaks.
Kokkuvõttes võin õelda, et tüdrukud olid väga tublid ning võitlesid iga hinna eest! Tublid! " 

Pildid mängust - Liina Ivask

Järgmine kohtumine toimub juulikuus, kui sõidetakse külla FC ERR naiskonnale.