FC Elva naiskond alustas rahvaliiga hooaega kindla võiduga

Pühapäeval toimus Naiste rahvaliiga esimene kohtumine, kus FC Elva naiskond sõitis külla Jõhvi FC Lokomotiiv naiskonnale. Tüdrukud naasid Jõhvist ülekaaluka võiduga. Väravaterohkes mängus olid täpseim Eleri Pastak, kes lõi kaks väravat. Lisaks temale said jala valgeks Eneli Õigus, Kerlin Lehtla ja Rahel Repkin.

25. mai kell 15:00 Jõhvi linnastaadion - Pargi 1, Jõhvi
Mäng: 2x30min, 10vs10

FC Elva naised – Jõhvi FC Lokomotiiv 5:1 (2:1)
Väravad: 5., 44.pen. Pastak, 24. Õigus, 40. Repkin 51.pen. Lehtla
Hoiatused: 21. Õigus
Kohtunik: Igor Shasnkov
Pealtvaatajaid: 30

FC Elva: 1-Kotkas, 77-Pastak, 55-Õigus, 21-Pallon, 33-Katherin, 17-Lehtla, 6-Mähar, 37-Repkin, 9-Päkko, 7-Mälk, 29-Jesin.

Kiire avavärav FC Elva poolt

Rahvaliiga esimene kohtumine Jõhvi linnastaadionil algas vastastele väga raskelt, kuna FC Elva osutas vastastele suurt vastupanu ning ka FC Elva naised olid need, kes esimesena vastase väravavõrku sahistasid. Auvärava autoriks oli Eleri Pastak.
Elvakad teenisid ka rohkelt nurgalööke, mille vastased oma värava all suutsid ära kaitsta.
Mängu kestel teenis ainsa kollase kaardi Eneli Õigus, kes oli ka teise värava autor. Mängu seis oli 2:0.
FC Elva otsustas esimesel poolajal teha väiksed muudatuse kaitseliinis, mille vastased kohe ära kasutasid ning lõid Elvale seisuks 2:1. Sellise skooriga mingi ka poolajale.

Lõpuni võitlemine tõi FC Elva naiskonnale magusa võidu

Teine poolaeg algas väga sündmusterikkalt. Praktiliselt vahetusteta mänginud FC Elva sattus mitmeid kordi ka tõsisema surve alla, kuid tüdrukud suutsid sellest välja tulla.
Edasi algas väravatesadu, Rahel Repkin lõi seisuks 3:1.
Poolaja keskel tõmmati ka vastaste karistusalas maha Eleri Pastak ja kohtunikul ei jäänud üle muud, kui määrata FC Elva kasuks penalt. Eleri Pastak astus ise otsusekindlalt palli taha ning tablool seisid numbrid 4:1.
Viimastel mänguminutitel teenisid Elvakad veel ühe penalti, mille realiseeris Kerlin Lehtla. Mäng lõppes tulemusega 5:1.

Eneli Õigus: "Tänases mängus domineeris kindlalt FC Elva. Esimese 15 minuti jooksul olime kogu aeg vastaste poolel. See on hea märk ja näitab, et oleme Elva naiste jalgpallis sammu edasi teinud. Nägin ära ka mitmed vead positsiooni valikul, mida tuleks tüdrukutele veel selgitada trennides. Lihtsad põhimõtted, kuidas võtta mängija äärest peale, millal äär laiali tõmmata, toetus jne. Lisaks jäi meil tohutult väravavõimalusi realiseerimata. Lõime kas väravavahile kätte, napilt mööda või üle. Suutsime täpsed olla vaid viiel korral ütleks et 30st väga heast võimalusest kui mitte rohkem. Neist kahel korral lõime värava penaltist. Üldiselt tüdrukute poolt väga võitluslik ja hea mäng! Tubli töö!"

Kerlin Lehtla: "Ootasin esimest rahvaliiga mängu pingsalt ning loomulikult lootsin koju tulla kolme punktiga. Mäng oli kohati raske, kuna ilm oli üsna palav ja päiksepaisteline. Siiski suutsime lõpuni vastu pidada ja see oli seda väärt, sest mäng läks plaanipäraselt ja suutsime hea meeskonnatööga vastaseid võita."

Järgmine kohtumine toimub 8. juunil Elva Gümnaasiumi kunstmurul, kui vastamisi minnakse Väle Vibu naiskonnaga.

Toimetaja: Eleri Pastak