FC Elva pööras viimase viie minutiga 1:3 kaotuse viigiks!

Juba tuttava stsenaariumi järgi kulgevad mängud said eile õhtul ühe peatüki juurde. Kohtumises JK Järve vastu näitas FC Elva esimesel poolajal korraliku mängu, vastased lõid värava nurgalöögist. Elvakate värava eest hoolitses J. Kuresoo, kelle pealöök lendas kaunilt postipõrkega ristnurka. Teisel poolajal lõid mõlemad võistkonnad veel kaks väravat lisaks, nendest kolm löödi mängu viimase viie minuti jooksul - kohtumine lõppes 3:3. Raske mängu positiivse poole peale jääb ka kõigest viieteist aastase Andris Altsaare debüüt Esiliiga B-s.
6. juulil kell 19:30 Kohtla-Järve Spordikeskuse staadionil, Esiliiga B 17. voor
Kohtla-Järve JK Järve - FC Elva 3:3 (1:1)
Väravad: 21. Štšeberin, 72., 86. Tipukin - 33. J. Kuresoo, 86. Süld, 90.+1. Tinn
Hoiatused: 42. Tsarjov, 42. Tomaševski, 85. Apet, 87. Aksjonov - 55. Tinn, 87. Thomson
Pealtvaatajaid: 35
Peakohtunik: Marger Pormann
Abikohtunikud: Andrei Vorobjov, Kaido Lasberg

JK Järve: 1-Panfilov, 15-Bardakov, 22-Vigovski, 30-Aksjonov, 2-Tsarjov (80. 60-Gusev), 19-Tomaševski (57. 42-Tihhonov), 80-Popov, 4-Štšeberin (66. 20-Tipukin), 27-Apet, 11-Škaleta (84. 9-Tarassu), 18-Berdyugin.
Varus: 60-Gusev, 42-Tihhonov, 20-Tipukin, 9-Tarassu.

FC Elva: 1-Käkk, 3-Thomson, 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 7-Kerro, 11-Altsaar, 8-Tinn, 21-Süld, 9-Joandi.
Varus: 19-Aasmäe.

11 vaprat elvakat astusid vastu võidunäljasele JK Järvele

Eile õhtul jätkusid FC Elva esinduse mängud Esiliiga B-s, külla sõideti Kohtla-Järve JK Järve võistkonnale. Mäng toimus ideaalses seisus muruväljakul, tiheda murukatte all ei tundunud ebatasane palliplats söödumängu segavat.
FC Elva elu tegi raskeks asjaolu, et mitmete mängijate ja duubli abita tuli mängus hakkama saada kõigest üheteist mängijaga. Nende hulgas alustas kerge vigastusega mängu Kütt, kes viimaste treeningute käigus oli venitanud kergelt põlve ristsidemeid. Kõige keerulisem ülesanne oli Altsaarel, kes pidi hirmudele vaatamata kohe mehetegusid näitama.
Mäng algas ja koduvõistkond andis kohe initsiatiivi FC Elvale, otsiti ees ründajaid ja aktiivselt tegutseid paremal äärel Rando Kuus ja Kerro. Kumbki võistkond erilist peavalu teineteisele tekitada ei suutnud. Mängu esimene tõsine võimalus avanes JK Järvel, kui nurgalöögi järel pääses vabalt peaga löögile Štšeberin, kelle löök läbi Käkki sõrmede väravasse läks - 1:0!

Altsaar annab debüütmängus väravasöödu, poolaeg 1:1

FC Elva hakkas kohe viigiväravat otsima ja ei läinud kaua. Paremal äärel kombineerisid Thomson ja Altsaar, viimase suurepärane sööt leidis värava tagumise posti juures J. Kuresoo, kes palli peaga kaugemasse ristnurka saatis. Väga ilus värav!!!
Poolaja lõpuni jätkus võrdsem heitlus, kus suurepäraseid momente enam ei sündinud.

Vaikus enne tormi, JK Järve asus mängu 86. minutiks 3:1 juhtima

Teine poolaeg algas JK Järve survega, viie minuti möödudes võrdsustus ja elvakad hakkasid taas koduvõistkonda paremini survestama. Mängu 55. minutil purjetas keskväljal mänginud J. Kuresoo keskelt läbi ja suunas palli väravavahist mööda, mänguvahend lendas napilt postist mööda, see oleks olnud üks kaunimaid läbimurdeid selles kohtumises. Mäng jätkus võitluslikult ja kohtuniku tegevus hakkas muutuma kahtlaseks, see mõjutas mõlema võistkonna mängijaid. FC Elva mäng sai hoobi, kui Kütt tundis, et enam üldse joosta ei saa. Taktikalise vangerdusena toodi kaitsesse Süld, selle tulemusena said vastased kaitsest vabamalt palli liigutada ja elvakaid positsioonidelt välja tuua. Surve kandis vilja 72. minutil, vahetusmees Tipukin viis JK Järve 2:1 ette. FC Elva läks üle kolme kaitse peale, lisaks toodi vasakkaitsest keskväljale Thomson, vasakkaitsja koha võttis üle Altsaar ja J. Kuresoo sai liikuda oma harjumuspärasele positsioonile. Kõrgelt survestanud elvakad said karistada, 86. minutil viis Tipukin JK Järve 3:1 ette, tõstes palli efektselt üle vastu liikunud Käki.

Thriller FC Elva stiilis, Süld ja Tinn lõid viimase viie minutiga kaks väravat ja jätsid JK Järve võiduta

86. minut oli õnnelik ka FC Elvale, kui Joandi peasöödu suunas Süld otse õhust väravavahile püüdmatult väravasse. Super värav!!! See murdis JK Järve ja andis energiat elvakatele. Thomsoni pressing ja hing oli see, mis hävitas kaitsjate kindluse. Mängu esimesel üleminutil suunab Tinn palli keskväljalt karistusalasse, pall klaaritakse ja põrkab vasakule äärele Joandile, kes ootab ja leiab karistusalasse spurtinud Tinni. Ootamatul väravavahiga silmitsi jäänud Tinn, suunab palli ebamugavast asendist värava esimesse nurka. Selline pidu!!!
Mäng polnud veel läbi, J. Kuresool oli öelda veel oma sõna, kahjuks tema tugav löök otsajoone juurest ei läinud väravasse ja tagumisest postist mööda vuhisenud pallile ei jõudnud keegi jaole.
Kõlas peakohtuniku lõpuvile, JK Järve mängijate nägudest peegeldus kaotus ja FC Elva mängijate silmist suur emotsionaalne võit!

Pärnu Linnameeskond - Nõmme JK Kalju II5 : 1
Tallinna FC Flora III - Tallinna JK Dünamo1 : 2
Tallinna FC Ararat TTÜ - Tallinna JK Legion07.07.13 19:30
HÜJK Emmaste - JK Sillamäe Kalev II07.07.13 19:30