FC Elva sai Infoneti duublilt suure kaotuse

FC Elva õnnetu periood esimese poolaja keskel maksis meeskonnale kolm väravat ja andis suure edu Infoneti duubelvõiskonnale.
16. märtsil kell 16:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
Tallinna FC Infonet II - FC Elva  6:0 (3:0)
Väravad: 15., 67. Eduard Golovljov, 18. Vladislav Ogorodnik, 20. Vassili Kulik, 51. Nikita Martõnov, 88. Edgar Tur
Hoiatused: -
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Risto Eelmaa, Anni Rahula

FC Elva: 1-Käkk, 5-Kuus, 3-Thomson, 6-Kütt (65. 2-Haan), 4-Bussov, 8-Tinn (46. 18-M. Kuresoo), 15-Samoilov (84. 21-Timm), 22-Avasoo, 9-Joandi, 11-Altsaar (53. 7-Kerro), 17-J. Kuresoo.

Varus: 12-Toom, 2-Haan, 18-M. Kuresoo, 7-Kerro, 21-Timm.

Saatuslikud 5 minutit

FC Elva alustas mängu hästi jõudes koheselt vastase poolele. Teeniti mitmeid nurgalööke ja audiviskeid Infoneti värava lähistel, kuna vastased ei suutnud ennast hästi pressi alt välja mängida. Vaikselt mäng muutus mäng siiski võrdsemaks ja FC Infonet tõstis pead. 15. minutil teenis FC Infonet tänu heale läbimurdele vasakult äärelt endale nurgalöögi. Pall tsenderdati taha posti kus Eduard Golovljov palli maha võttis ja tegi tugeva pealelöögi. FC Elva kaitsja oli küll joonel olemas, aga tal ei õnnestunud pallile korralikult pihta saada - 1:0 oli tõsiasi. Paar minutit hiljem oli FC Elval kasutada karistuslöök keskväljalt. Elva kasutas võimalust ja otsis pika palliga ründajaid, et väravat lüüa. Pall jäi küll korraks karistusalasse püsima, aga paari kahevõitluse järel said FC Infoneti mehed palli endale ja neil tekkis vasturünnaku võimalus. Elva keskkaitse oli selleks valmis ja luges Infoneti pikema söödu labi. Kahjuks ebaõnnestus palli klaariks löömine nii õnnetult, et see põrkas vastu oma mehe jalga ja sealt juba vastaste ründaja jalale, kellel oli vaba tee Elva väravale. FC Elva mehed tegid kõvasti tööd, et tagasi kaitsesse jõuda. Vastasel pandi löögisuund kinni, aga sellest ei olnud abi, kuna vastane andis ikkagi tuld ja pall lendas Elva kaitsja pea põrkest ootamatu trajektooriga väravasse. Ainult minut hiljem võitis FC Infonet palli tagasi ja jõudes Elva karistusala juurde tegid nad hea kombinatsiooni seinasööduga. Vassili Kulik oli vabaks mängitud ja see mees kaks korda ei küsinud. Kulik lõi karistusala joone juurest tugeva ja täpse löögi posti kõrvale. Sellega lõppes hullumeelne periood Elva värava all ja kuigi ülejäänud poolaja oli mäng jälle võrdsem ja Elva meeskond isegi üritavam pool, jäi püsima vastaste eduseis.

Kiire avavärav teisel poolajal tappis Elva lootused

Elva mängijad kogusid poolajal jõudu ja olid valmis kaotusseisu ümber pöörama. Mäng viidi kohe vastaste poolele, et võimalusi tekitada. See aga andis Infonetile võimaluse mängida vasturünnakutele. 51. minutil see neil ka õnnestus, kui vastaste vasakkaitsja alustas palli võites kiiresti kontrarünnaku. Ta leidis hea sööduga oma kaaslase vasaku poolkaitsja positsioonil, kes tõusis mööda äärt ja mängis palli äärelt Elva karistusalasse. Kaitsjad said küll palli minema löödud, aga mitte piisavalt kaugele. Karistusala taga sai FC Infonet palli tagasi ja lükkas kiirelt söödu paremale. Sealt mängiti hea sööt Elva värava ette 5 meetri peale. Nikita Martõnov oli aktiivne ja ennetas FC Elva kaitsemängijat. Tasuks värav ja 4:0 eduseis. Edasine mäng kulges samas võtmes. Elva üritas küll mängu vastase värava alla viia, aga ohtlikumaks osutus FC Infonet, kes kasutas hästi ära Elva kaitsjate taha tekkinud ruumi. FC Infonet oli edukas veel kahel korral lüües oma väravad 67. ja 88. minutil. Lõppseis 6:0 FC Infoneti kasuks.

HÜJK Emmaste - Kohtla-Järve JK Järve4 : 1
Maardu FC Starbunker - Tallinna JK Legion4 : 1
Tallinna FC Ararat TTÜ - Tartu FC Santos0 : 2
Tallinna FC Flora III - JK Sillamäe Kalev II1 : 7

FC Elva esindusmeeskond saab võimaluse vigade paranduseks juba järgmisel pühapäeval, kui kell 16:00 kohtutakse Tallinnas HÜJK Emmaste meeskonnaga.