FC Elva seiklused Piteas (lisatud koosseisud ja tulemused)

Sada üksteist vaprat asus Elvast 26. juunil kell 14:45 teele Pitea Summergames'ile. Selles uudisblogis toome teieni meie kōige huvitavamad ja märkimist väärivad tegemised. Õhtuti anname ülevaate mängupäevast. Loodame, et kohalikel on tasuta interneti võimalused ja meie heatahtlik plaan õnnestub.

1. päev

Nagu iga suurema üritusega, tuli meil ka ette ebameeldivaid olukordi. Reisile ei saanud tulla Tormis Laine ja sellest on väga kahju. Muidu on kõik sujunud viperusteta ja hetkel oleme graafikus. Hommikuse info põhjal on Tallinnasse sissesõidul teetööd, aga bussijuhtide sõnul ei pikenda need meie kohalejõudmist oluliselt. Kell 18:30 peame olema sadamas, hetkel näitas kell 15:50 kui sõitsime läbi Põltsamaalt. Kimari bussis on kõik väga viisakad, teiste kohta info puudub, teame ainult nii palju, et Veiko Haan suutis meile helistada, seega on kõik korras.

Sverre kileka juhtum ja öö bussis

17:45 jõudsime sadamasse, kõik sujus hästi ja kell 18:50 saime laeva. Laevareisil tuli tegeleda poiste eemaldamisega kasiinoaparaatide juurest ning otsida Sverre FC Elva kilekat. Kileka kaotas noormees kiirtoidurestoranis "Hamburgeria", pika pingutuse ja rohkete pisarate järel ilmus kilekas oma kohale tagasi. Tänud Anniki Kreekile ja Imre Õimule, kes ripakile jäänud kileka enda valdusesse võtsid.
21:50 randusime Helsinkist, sealt liitus meie reisiseltskonnaga Andres Bõkarev. Sõit jätkus Pitea suunas, iga paarisaja kilomeetri tagant tegime peatuseid.

2. päev

Bussisõit läks suuremate valudeta, eks abamugav oli, aga teekond läks kiirelt ja Piteasse jõudsime kohaliku aja järgi kell 11:00. Kohapeal sujus kõik kiirelt ja õlitatult. Kell 12 saime süüa, peale mida käisid treenerid võistkondasid registreerimas ja turniirikulusid klaarimas. Poistel, tüdrukutel ja vanematel oli samal ajal aega linnas ringi vaadata ning Pitea eluga tutvuda. Ei olegi rohkem midagi põnevat siin juhtunud. Õhtu on kõikidel treeneritel plaanis väiksed treeningud, et bussisõiduga halvatud vereringe taastada ning mõnus uni noorsportlastesse süstida. Õhtu pakutakse treeneritele võimalust vaadata Itaalia - Hispaania konföderatsiooni poolfinaali.

Andrus Meinart kärsatas esimesel katsel oma kalli madratsi pumba läbi nii, et treenerite ruumis olid lämbumas kõik inimesed. Lendas sutisu ja tuld!

3. päev

Mängude päev üks algas FC Elvale hästi, mõlemad kell 8:00 mängud võideti, kell 9:00 kohtusid enamasti 2000 poistest koosnev võistkond võitles oma esimeses mängus vapralt kuid pidi 0:1 kaotusega väljakult lahkuma. 2004.a poisid võitsid oma mängu tulemusega 11:2, peale neid jälgisime 2002.a poiste mängu, kus kõva võitluse järel tuli vastu võtta 0:2 kaotus. Enne lõunat tegid oma rahvusvahelise debüüdi tüdrukud, jällegi väga tubli esitus, aga kogenumate soomlannade vastu ei saadud. Kohe on algamas järjekordne lahing 2001.a poistel, kelle vastaseks SIK 80, kes samuti oma esimese mängu võitsid.

2001 poisid võitsid mängu ja kindlustasid alagrupist edasipääsu

Lõppes kohtumine, kus 2001.a võistkond kindlustas edasipääsu. Enne seda pidasid oma esimese kohtumise 1997.a noormehed, kes pingelises mängus pidid vastu võtma 0:1 kaotuse kuula Norra Bodo Glimt järelkasvu võistkonnalt. Tüdrukud kohtusid teises mängus rootslannadega, kus näidati juba paremat mängu ja võeti vastu 1:3 kaotus. FC Elva 99 sai turniiri esimese võidu, Kolesnitšenko väravatest alistati Alviks IK. 2004.a turniiril näitasid FC Elva noored tõelist hinge ja võitlesid tugevate soomlaste vastu välja 1:1 viigi ning säilitasid liidrikoha alagrupis. "Koduväljakul" toimunud lahingus pani 2003 tiim toetajate toel mängu kõik jõuvarud ja asus kiirelt 3:0 juhtima, mängu viimastel minutitel suutsid vastased kaks väravat tagasi lüüa ning kohtumine lõppes 3:2. Poisid kindlustasid sellega edasipääsu alagrupist. 1997.a avas samuti võiduarve, alguses kõva surve alla sattunud elvakad kosusid ja said oma mängu käima. Mängu otsustas Altsaare penalti, kohtumine lõppes tulemusega 1:0.
Päeva vihaseimas lahingus andsid 2002 poisid tõelise lahingu väga tugevale Sortland IF võistkonnale, Ottomar Sibula imeline mäng hoidis mänguskoori pikalt viigis, aga lõpuks kandis vastaste surve vilja ning mäng lõppes tulemusega 0:3.

Kokkuvõttes esimene päev läks hästi ja meie inimesed näitasid üles suurepärast toetust. Kõiki mänge käidi vaatamas ja toetati innukalt!

Kuupäev ja aeg Vanus Mäng TulemusedVäravad
Fri 28/06 08:00 2003 Gällivare SK vs FC Elva 0:8Kork 3, Kiivit 2, Juškin 2, Tiimann
Fri 28/06 08:00 2001 FK Mjölner 1 vs FC Elva 0:6Peri 2, Kors 2, Olesk, Tammeorg
Fri 28/06 09:00 1999 Beisfjord IL vs FC Elva 1:0
Fri 28/06 09:30 2004 FC Elva vs Gammelstads IF 11:2Matvejev 4, Orlovski 4, Alev 2, Krillo
Fri 28/06 10:15 2002 Morön BK MB vs FC Elva 2:0
Fri 28/06 11:45 2001T ORP T02 vs FC Elva 4:0
Fri 28/06 13:00 1997 FK Bodø Glimt vs FC Elva 0:1
Fri 28/06 14:00 2001 FC Elva vs SIK 80 6:0Liinar, Peri, pen. Kruus, Paring, Kors, Kadastik

Unine 2001 võitis alagrupi viimase mängu 4:1

2001.a poiste päev algas taas väga varakult, vastu tuli alagrupi viimane võistkond Pedersöre FF, alguses saadi mäng hästi käima kuid häid momente väravaks ei vormistatud. Poolaeg lõppes 1:1 ja teisel poolajal pandi paremus maksma ning kohtumine võideti 4:1. Järgmine vastane selgub 8.grupi ja 9.grupi teise koha saavutanud võistkondade vahelisest mängust.

2003, 2001 ja 1997 pääsesid alagrupist edasi, tüdrukud pakkusid meeldejääva mängu ja 2002 teenis esimese punkti

Päevastes mängudes näitasid head minekut tüdrukud, kes läksid vastamisi ainult võite teeninud rootslannadega. Kohe mängu alguses jäädi kaotusseisu, aga mida minut edasi, seda vingemalt läksid tüdrukud käima. Oma panus oli ligi 75 fänni toetusel. Poolaja lõpus viigistas Sofia Matvejev mängu, teine poolaeg väravaid juurde ei toonud ja tüdrukud said oma esimese punkti.
Õhtupoolikul mängisid 2003 poisid 1/32 finaalis ja võitsid kohtumise 5:0. Järgmises ringis kaotati 0:5 rootslastele, kes kaotasid hiljem 2:3 JK Tammekale. Selles vanuseklassis tuli võitjaks just JK Tammeka.
FC Elva 97 kohtus 1/8 finaalis poolakate jalgpalliakadeemiaga, kus tuli tunnistada vastaste 0:2 paremust. Poola võistkond võitis ka kõik teised vastased oma teel ja tuli turniiri võitjaks!
Õhtune maiuspala oli 2001 poiste mäng, päeval vastaseid analüüsides nägime nende osavust ja tugevust, millele nullimiseks oli plaan valmis töötatud. 2001 pani kohe algusest oma mängu peale ja liigutas kiirelt palli, esimesel poolajal löödi kaks väravat, millest üks oli tõeline iluvärav. Hendrik Aaliste pommlöök vasakult äärelt maandus vastaste värava kaugemas nurgas.

Sat 29/06 08:00 2001 FC Elva vs Pedersöre FF 4:1Kors 3, Peri
Sat 29/06 10:00 1999 FC Elva vs Tervarit Juniorit 0:8
Sat 29/06 10:15 2004 FC Elva vs Pitea IF 3 4:2Matvejev 3, Krillo
Sat 29/06 11:00 2002 Lira BK 2:1 vs FC Elva  0:0
Sat 29/06 11:45 2003 Alviks IK vs FC Elva 0:0
Sat 29/06 11:45 2001T FC Elva vs Täftea IK 1:1S. Matvejev
Sat 29/06 14:00 1997 FC Elva vs Kvalöya SK 6:0Vorobjovski 3, Alekõrs, Sumberg, R. Sikk
16:15 1/16 finaal2003IFK Lulea 2 vs FC Elva0:5Kiivit 2, Olesk, Kork, Saarna
17:00 1/8 finaal1997FC Elva vs Pilkarskie Nadzieje0:2
19:15 1/16 finaal2001FC Elva vs GBK vit2:0Paring, Aaliste

5. päev

2001 kohtus 1/8 finaalis Nivaga, teised pidasid sõprusmänge ja 2004 jäi võitmatuks

Kolmandat mängupäeva järjest tuli 2001 mängudega alustaga kell 8:00. Poisid olid juba kell 6 üleval ja mänguks valmis. Hommik oli vihmane ja mänguväljak polnud just kõige parem, aga see eest olid poisid võimsad. Jälle saadi kohe mäng käima ja vastaste käigud kinni, enne kui elvakad skoori avasid saatis Kors palli Niva posti. Hetk hiljem suunas Paring palli otsajoonelt peaga väravasse, ootamatult oli väravast välja jooksnud väravavaht, kes hindas karistuslöögi lendu valesti ja andis sellega Paringule võimaluse. Niva kasutas ära oma ainukese võimaluse ja viigistas mängu. Teine poolaeg algas taas võitluslikult FC Elva surus ja sai oma tahtmise Liinari pommlöök lendas väravavahile pihta ning põrkas sealt edasi Peri ette, kes palli tühja väravasse suunas. FC Elva jätkas head mängu ja lähedal ei olnud ka kolmas värav, kahjuks tabas meid viimasel minutil ebaõnn ja Niva viigistas. Penaltiseeriaks oli vaim muserdatud, kindlamad venelased võtsid oma, realiseerisid kõik viis penaltit. Niva kaotas lõpuks finaalis JK Tammekale 2:1. Eestlaste unistus JK Tammeka vs FC Elva finaalist jäi sellel aastal tulemata.

2004 poisid kohtusid viimases mängus soomlastega ja võitsid kohtumise 8:2. Kuna selles vanuses esikolmikut välja ei mängitud, said kõik osalejad medalid. Meie poiiste saldoks jäi 3 võitu ja 1 viik.

Kokkuvõttes oli väga vinge klubi ühisreis, kus inimesed said veelgi lähedasemaks ja olid rõõmsad, et saavad kuuluda ühte kogukonda! Uuel aastal uued reisid :)

Õhtu poole seitsme ajal alustasime tagasiteed, päeval 11:45 jõudsime Helsinkisse. Laev väljub meil kell 13:30 ja Elvasse jõuame orienteeruvalt kell 19:00 õhtul.

9.-10. koht1997FC Elva - FC Lynx1:1Vorobjovski
1/8 finaal2001FC Elva vs Niva2:2 (pen. 3:5)Paring, Peri