FC Elva tegemised rahvusvahelisel noorte turniiril MINSK 2013 (2000 VÕITIS FINAALIS!!!)

Täna 15. augustil algas kõrgetasemeline noorte turniir MINSK 2013, kus osaleb ka kaks FC Elva võistkonda - 2000.a ja 2004.a poisid. Kaks päeva tagasi toimus 2000.a vanuseklassis üks miniturniir, mille FC Elva 2000 võitis. Eile 14. augustil pidasid FC Elva 2004.a poisid sõprusmängu FK Minskiga, milles tuli 0:4 alla vanduda.
Minsk Cup 2013 võitjaks tuli FC Elva, nooremad poisid said häid kogemusi ja kuuenda koha.
FC Elva 2000: Erik Vaarmann, Karl Tammeorg, Aleksander Alev, Hans-Hendrik Karro, Henri Härm, Karl-Aarne Vihm, Hendrik Aaliste, Otto-Norman Assafrei, Kristo Kolesnitšenko, Erik Salk, Roland Liinar, Reigo Hurt, Robin Paring, Romet Reino, Karl Peri, Henry-Jan Kesperi, Kaur Nukka

FC Elva 2004: Jako-Martin Juhkam, Sverre Lokko, Hardi Raudsepp, Simo-Gregor Pleskovski, Raido Hurt, Maksim Matvejev, Gregor Karelson, Raimo Markvard

Treenerid: Marek Naaris, Andres Bõkarev
Abipersonal: Magnar Alev, Kaimar Peri, Rain Sangernebo, Kairi Peri, Karin Matvejev, Allar Annusveer

2000.a mänguaeg 2x30 min
2004.a mänguaeg 2x20 min

18. august

2000
Finaal Minski Rajooni kooondis vs FC Elva 1:3 (0:0) väravad: Nukka, Kolesnitšenko, omavärav

Vastane finaalis ei olnud nii aukartust äratav kui eelmised kolm, aga siiski oli tegemist Minski piirkonna koondisega. Mängijad, kes ei kuulunud eliitklubidesse. Esimene poolaeg kulges sündmuste vaeselt ja meie mängisime juba endale tuttavat stiili, millega vastaseid murda. Esimese poolaja parim moment tekkis Reigo Hurda löögi järel, mis tabas latti!
Teise poolaja 10. minutil näitas Kolesnitšnko osavust, kui võitis vastase eest kõrge palli ja suunas selle teise puutega otse õhust kaitseliini seljataha, sinna spurtis Nukka, kes palli väravavahist mööda saatis - 1:0! Möödus umbes 5 min, kui Kolesnitšenko ise värava lõi. Liinari nurgalöök lendas tagumisse posti ja Kristo suunas palli põlvega lati alla. Jälle näitas noormees ründaja instinkti ja head realiseerimist. Mõni hetk hiljem olid vastased murtud, kui Kolesnitšenko nurgalöök õnnetult vastasmängija jalast kolmandat korda Minski rajooni koondise väravavõrku maandus. Mängu viimasel minutil lõid vastased küll ühe tagasi, aga see ei muutnud enam midagi. Kõlas kohtuniku vile ja FC Elva võis võidukarika pea kohale tõsta!

2004
FK Minsk 1 (BLR) vs FC Elva 7:2 (2:0) väravad: Hurt 2

17. august

2000
FC Elva vs BATE Borissov (BLR) 2:0 (1:0) väravad: Kolesnitšenko 2

Uskumatult hea mäng vol. 2! Teist päeva valmistusime eelseisvaks mänguks erilise hoolega, strateegia oli valitud sama, mis Minski Dünamo vastu. Mängu lõhkumine, milles suur osa oli Kaur Nukkal, kes oma võimsa tegutsemisega halvas kaitseliini söödumängu ja tegi teistel kaitsmise lihtsamaks. FC Elva lõi mõlemal poolajal ühe värava, nende autoriks oli Kolesnitšenko, näidates üles suurepärast realiseerimisvõimet. Esimese puhul tõstis ta üle väravavahi Liinari läbisöödu ja teise puhul lõpetas tema puude Liinari supersoolo keskväljalt. Liinar murdis mitmest mängijast läbi, jõudis parema ääre otsajooneni ja saatis kukkumiselt teele tsenderduse, millele sai jaole esimesena Kristo, kes palli efektselt välisküljega lati alla suunas.
Üldkokkuvõttes BATE noormehed küll kontrollisid mängu rohkem, aga Vaarmanni kindel tegevus pani nende jalad värisema. Mäng võidetud 2:0, nüüd tuli oodata tulemust Valgevene meistri FK Minski Dünamo ja Ukraina omavanuste tippu kuuluva Volõn IK vahelistest mängust. Tulemus oli ideaalne - viik! See pani käima tõelise "tantsupeo" majutusasutuses, sest meie mehed jõudsid alagrupi võitjatena finaali!

2004
FC Elva vs FK Minsk 2 (BLR) 3:3 (2:1) väravad: Hurt, Matvejev, Markvard

16. august

Täna peame loobuma netipulgast, aga püüame saada mingi uue lahenduse. Jalgpallispetsid, kes Minski satse teavad, võivad öelda, et täna midagi kerget meil tulemas pole. Pingutame kõvasti. Õhtu saame hokimatšile, kus kohtuvad Minski Dünamo ja Venemaa klubi AMUR. Mäng toimub 15000 mahutavas hallis ja täismaja ees!!! Sealt tuleb tõeline elamus.

2000
13:00 FK Minski Dünamo (BLR) vs FC Elva 0:1 (0:1) väravad: Peri

Suurepärane mäng ja kõva organiseeritusega teenitud võit. FC Elva sai kohe hästi käima ja juba mängu esimestel minutitel suudeti juhtima minna. Värav sündis Liinari söödust, mille Nukka peaga kaitsjate seljataha suunas. Peri oli esimese mehena jaol ja saatis palli ühe puutega väravasse. Esimene poolaeg kulges võrdselt ja FC Elva andis kõigile mänguaega.
Teine poolaeg oli Kolesnitšenko ja Nukka koostöös paar kiirrünnakut, millest oleks võinud ka teine tulla, aga väravavaht oli valvel ja tegi ühe väga hea tõrje. Suurem osa mängust tegelesime organiseeritud kaitsega ja hoidsime vastaseid löögipositsioonitelt eemale. Täna valitud strateegia oli nende FC Elva mängijate jaoks sobiv ja koju toodi väga magus 1:0 võit. Homme kohtume väga tugeva BATE Borissoviga, kellel kirjas 2:2 viik selle sama FK Minski Dünamoga.

2004
13:40 FC Elva vs BATE Borissov (BLR) 4:12 (1:4) väravad: Hurt 3, Matvejev

Väikeste mäng oli täielik show! Väravaid lõid vastased ja väravaid lõime meie, uimane kaitsetöö lubas vastastel vabalt tegutseda ja sellest ka nii palju löödi. Halvema poole peale jääb Hardi Raudsepa vigastus, mis osutus väga tõsiseks. Mängija saadeti kiirabi ja koos Kairi Periga haiglasse röntgenisse. Arvatavasti mingi vigastus hüppeliigesega.

09:00 Minski Smena (BLR) vs FC Elva 10:1 (5:1) väravad: Hurt

Smena ja meie noorte mäng kujunes väga ühepoolseks, oma osa oli kindlasti sellel. et pea kõik vastased olid meie mängijatest peajagu pikemad ja võimsamad. Ei saa aru, kas tõesti meie mehed arenevad sellises eas aeglasemalt. Mäng kulges üpris ühepoolselt ja meie võitlesid nii kaua kuni julgust jagus. Viimase kümne minutiga löödi viis väravat, enne seda püsis seis normaalne ja ka meil olid mõned pealelöögid.

15. august

2000
FC Elva vs Volõn (UKR) 2:4 (0:2) väravad: Kolesnitšenko, Liinar

Ukraina meistri ja väga eduka tiimi vastu jäime kohe 0:1 kaotusseisu, esimese poolaja algus oli väga raske ja ei saanud üldse mängu sisse. Kohanesime ja muutusime julgemaks, saime ka natuke rünnata, aga pealelööke suutsime teha vähe. Poolaja lõpus löödi väga osavalt ka teine värav. Korra saime hõisata ka meie, kui värava lõi Reino, aga peale seda kõlas ka suluseisu märkiv vile.
Teine poolaeg saime juba enda mängu organiseeritud ja vastastel ei tekkinud üldse ruumi ning kaotati palle juba oma poolel. Vaatamata heale mängule lõid ukrainlased seisuks 3:0, kohe vastas FC Elva poolelt Kolesnitšenko, kes pääses Liinari söödust 1v1. Mõni hetk hiljem lõid ukrainlased 1:4, nurgalöögist tulnud palli lõi kõige pisem mees käärlöögiga väravasse! Meistriklass! Mida mäng edasi, seda rohkem saime ka meie rünnata ja Liinar lõi meie teise värava karistuslöögist. Head võimalused olid veel kaotusseisu vähendada, aga see oli ka kõik, mida klubi oma kasvandikud vastu panna suutsid.

2004
FC Elva vs Annenki (RUS) 5:5 (1:5) väravad: Hurt 4, Matvejev

2004 tiim enne mängu, FK Minski kompleks taustal. Väravas mängis siiski pisike Jako, kes all paremal esimene.

FC Elva jäi kiirelt 0:5 taha, siis algas show ja võitlus, mis lõppes kõva viigiga! Mängu lõpus oli meil väga hea võimalus ka võita, kahjuks tabas karistuslöök posti. Mini-karuäke töötas!!! Vene poiste vaim murti korralikult. Siin kergeid mänge pole ja juba homme ootab ees kaks tugevat mängu.

14. august

Külastasime Minski lõbustusparki sai nalja ja möllu.

Õhtul toimus sõpruskohtumine FK Minsk vs FC Elva 4:0, mängiti 20 minutit.

13. august

Miniturniir, mänguaeg 1x25 min (lisaks meile osalesid Ashgabat (Turkmenistan) ja BATE Borissov 2001 (Valgevene)

FC Elva vs Ashgabat 1:0 väravad: omavärav
BATE Borissov 2001 vs FC Elva 0:0
BATE Borissov 2001 vs Ashgabat 0:0

Hommikul külastasime Minski loomaaeda, mõne võrra kehvem kui Tallinna oma, aga huvitavat vaatamist jagus seal siiski.