FC Elva II kaotas suurelt Aspenile, kes tõusis tabelis teiseks

Füüsiliselt tugevam vastane kasutas halvas seisukorras väljaku eelised ära ning tõusid tabelis teiseks. Mitmete oluliste mängijateta Aspenile külla sõitnud duubli noored jäid võitluslikele olukordadele rajatud mängus vastastele selgelt alla.

Pealtvaatajaid: 25

FC Elva II: Christopher Toom, Gennadi Judin, Kerdo Puusalu, Rasmus Sikk, Kristjan Kumberg (46. Artur Lõhmus), Argo Kaldmäe (65. Karl-Kristopher Tigane), Oliver Käkk, Raido Vorobjovski, Karl-Markkus Põldmaa, Gen Alev (77. Kaimar Mekk), Andres Bõkarev

Sel aastal kahel korral kohtunud ja mõlemal korral 1:1 viiki leppinud meeskonnad kohtusid sel korral Väimelas, kus koduvõistkond Aspen külalistele võimalust ei andnud. Halvas seisukorras ja poolenisti niitmata väljakul ei saanud Elva võistkond endale harjumuspäraselt lühikest söödumängu lubada, sest väljak mõjutas oluliselt palli liikumist, mis sundis mängijaid eksima. Nii kujuneski, et mõlemad võistkonnad mängisid peamiselt pikka söötu ründetsooni, mis sobis rohkem füüsiliselt tugevatele Aspeni mängumeestele. Noored duubli mängumehed ei suutnud võitluslike olukordi enda kasuks pöörata ja nii tekkiski rohkem momente Aspenile. Avapoolajal suutsid Aspeni mängijad ka kaks olukorda väravaks realiseerida. Esimeses olukorras realiseeriti vasakult äärelt tulnud tsenderdus väravaks, kui elvakad jätsid värava ees vastase markeerimata. Teises olukorras lubasid elvakad värava esises segaduses liiga kergelt löögile Alliksoo, kes ei vääratanud ja viis Aspeni juba 2:0 ette.

Teise poolaja alguses suurendas Aspen oma eduseisu veelgi, kui Palok pääses peale kaitseliini eksimust väravavahiga üks-ühele olukorda ning lükkas palli Elva väravasse. 73. mänguminutil jättis kohtunik fikseerimata selge suluseisu, mistõttu sai Vainula palli segamatult väravajoone eest võrku lükata. Kaks minutit hiljem tegi mõtlematu vea Elva puurivaht Toom, kes sõitis karistusalas vastasel jalad alt teenides sellega Aspenile penalti. Raul Juur 11 meetri karistuslöögi sooritamisel ei eksinud, mis tähendas juba 5:0 edu Aspenile. Füüsiliselt tugevamad ja kiiremad Aspeni mängijad jätkasid samas stiilis mängu ning Elva duubli kaitsjad olid pideva surve all. Lisaaja viimasel minutil võitlesid Aspeni mängijad jõuga veel ühe värava välja, mis tähendas neile kokkuvõttes 6:0 võitu ja tabelis teisele positsioonile tõusmist. Vähekogenud duubelvõistkonna jaoks muutus see mäng kiirelt tujutuks ja mitmete liidrite puudumine koosseisust andis valusalt tunda. Viimases mängus üritatakse koduväljakul Tartu FC Merkuuri vastu kindlasti paremat mängu näidata.