Duubelvõistkond pööras 0:2 kaotusseisu võiduks


Foto: Liina Ivask / Andres Bõkarevi ja kaaslaste tegutsemine rünnakul tõi hea tulemuse (Pilt on illustreeriv)

03. august kell 11:00 Väimela staadion
FC Helios Võru - FC Elva II 2:3 (1:0)
Väravad: 33. Henning, 56. Lepp, 84. Tšernokozov (o.v.) – 70. 86. Bõkarev
Hoiatused: 71. Kiš - 44. Puusalu
Eemaldamine: -
Peakohtunik: Urmas Ott
Abikohtunikud: -
Pealtvaatajaid: 8
  
FC Elva: Artur Lõhmus, Oliver Käkk, Taavi Aasmäe, Veiko Haan, Kristjan Kumberg, Kerdo Puusalu (72. Argo Kaldmäe), Hans-Hendrik Karro, Marek naaris, Gen Alev (46. Markus Sikk), Ott Alekõrs (46. Andres Bõkarev), Artur Anderson (67. Anti Ivaste)

Võru Helios asub õnnelikust väravast juhtima
Suurest kuumusest hoolimata alustasid mõlemad meeskonnad kõrge tempoga üritades kiiret avaväravat leida. Elva üritas rohkem lühikeste söötude abil vastaste väravale läheneda samas, kui Võru mängijad otsisid pigem pikemate söötudega ründajaid ja ääri, mis aga Elva kaitseliinile palju probleeme ei valmistanud. Elva väravas seisnud Arur Lõhmusel palju tööd ei olndu ning ühtegi tõrjet ta tegma ei pidanud samas, kui Võru värava all oli mitmeid häid moment, mis oleks võinud väravaga lõppeda. 33. mänguminutil lendas Võru mängija poolt teele saadetud kauglöök ristlatti ning põrkas sealt värava ette, kus oli esimesena kohal Talvar Henning, kes Elva jaoks õnnetu momendi ära kasutas ja Võru 1:0 juhtima viis. Duubelvõistkonna mängijad aga ei lasknud ennast sellest häirida ning jätkasid oma mängu parandamist nähes, et vastased on rohkem väsinud kui nemad.

Võru asub 2:0 juhtima, kuid vahetusest sekkunud Andres Bõkarev muudab mängu
Teist poolaega alustas Elva isukalt ning söödumäng paranes järk-järgult. 56. mänguminutil õnnestus küllaltki hambutuid rünnakuid näidanud Võrul üllatuslikult oma eduseisu suurendada, kui Siim Lepp pääses Elva keskkaitsja valearvestuse järel väravavahiga üks-ühele ning lükkas Artur Lõhmuse külje alt palli väravasse. Õnnelikult peaaegu kõik oma võimalused realiseerinud Võru oli aga oluliselt rohkem väsinud, kui Elva, kes oli kindlalt initsiatiivi haaranud ja ründas järjest teravamalt. Vahetusest hästi sekkunud Andres Bõkarevil õnnestus 69. mänguminutil teenida penalti, kui terava suunamuutuse järel hiljaks jäänud vastane tal tugijala alt tõmbas. Mees asus ka ise penaltit realiseerima ning lõi sel hooajal kauaoodatud esimese värava, mis andis kõvasti motivatsiooni edasiseks. Väsinud vastane jäi üha rohkem surve alla ning 84. mänguminutil sai Elva kasutada nurgalöögi, mille järgsest olukorrast pääses löögile taaskord Bõkarev, kelle poolt suunatud pall põrkas Võru mängijast oma väravasse tuues tabloole viigiseisu 2:2. Juba kaks minutit hiljem oli taas aktisoonis Bõkarev, kes suunas Taavi Aasmäelt saadud söödu kindlalt väravasse viies oma võistkonna 3:2 juhtima. Heas hoos olnud Bõkarevi tegutsemine vastaste värava ees ning terve võistkonna tugev võitlusvaim tõid meeskonnale teenitud võidu ning väärtuslikud kolm punkti. Väga palju andsid meeskonnale juurde värsked täiendused kogenud mängijate Marek Naarise ja Veiko Haani näol, kes tegid FC Elva II eest eduka debüütmängu.

Liigatabel

FC Elva II järgmine mäng toimub Elva linnastaadionil, kui 10. augustil kell 14:00 kohtutakse Pärnu Jalgpalliklubiga