Teisel poolajal ärganud FC Elva II kaotas JK Tammeka III vastu suurelt

15. september kell 17:00 Tartu Tamme st. kunstmuru, IV. liiga 18. voor
Tartu JK Tammeka III - FC Elva II 7:1 (6:0)
Väravad: 10., 18., 28., 34. Karu, 4. Mõttus, 42. Rääbis, 48. Uljanov – 62. Soonberg
Hoiatused: 37. Roosen, 41. Kesa, 53. Lobjakas – 41. Põldmaa, 81. Käkk
Eemaldamine: -
Peakohtunik: Riivo Stolts
Pealtvaatajaid: 15

FC Elva II: Christopher Toom, Raido Vorobjovski (72. Kaimar Mekk), Oliver Käkk, Rasmus Sikk, Gennadi Judin, Kerdo Puusalu, Andres Bõkarev, Argo Kaldmäe, Anti Ivaste (61. Artur Lõhmus), Karl-Markkus Põldmaa, Evert Soonberg

Kevadvoorus Elva linnastaadionil 3:3 viiki mänginud võistkonnad kohtusid sel korral Tartus Tamme staadioni kunstmuruväljakul, mis mängis eelised kätte koduvõistkonnale. Viimati kevadel kunstmurul mänginud elvakad sõitsid mängule koosseisuga, kust olude sunnil puudusid väga paljud tavapärase põhikoosseisu mängijad. Juba mängueelse soojenduse ajal oli näha, et pikka paus kunstmurul mängimisest tekitab mängijatele raskusi ja palli liikumist ning põrkeid ei suudeta hästi arvestada. Ebakindlalt alustanud Elva noored lubasid juba neljandal mänguminutil vastastel skoori avada, kui Tammeka rünnak läbi parema ääre lõppes tsenderdusega, mille Erki Mõttus suunas karistusalast segamatult väravasse. Järgnevalt olid Elva duubli mängijad hädas Sven Karu peatamisega, kes kasutas 24. minuti jooksul ära mitmed elvakate kaitseliini rumalad eksimused ning realiseeris neli paremat võimalust ka väravateks. Pikalt kestnud peata olek kinkis 42. mänguminutil veel võimaluse ka endisele noortekoondise mängijale Kevin Rääbisele, kes lõi peale pikemat jalgpallist eemalolekut oma esimese värava IV-liigas.

Teise poolaja alguses lisas Tammeka poolt veel ühe värava Eduard Uljanov, mis tähendas juba 7:0 edu tartlastele. Suurest kaotusseisust hoolimata jätkas Elva duubel oma mängu parandamist ja üha rohkem jõuti Tammeka värava ees ohtlike momente luua. Madalamale kaitsesse langenud ja paikka palli mänginud Tammeka ei suutnud enam esimesele poolajale sarnaselt elvakaid surve all hoida ning mängupilt tasakaalustus üha enam. 62. mänguminutil sai Evert Soonberg proovida karistuslööki healt positsioonilt ning saatis tugeva pommlöögi ligi kahekümnelt meetrilt Tammeka väravasse. Postide vahel seisnud Erik Kesa sai küll löögile näpud vahele, kuid palli teekonda tal takistada ei õnnestunud ning Soonberg sai seega kirja oma selle hooaja esimese tabamuse. Edasi jätkus mäng samas taktis ja mõlemal meeskonnal olid veel mõned head võimalused, kuid skoor jäi muutumata. Esimesel poolajal hädas olnud FC Elva duubelmeeskond tegi mängu teises pooles palju vigadeparandusi, mida iseloomustab ka 1:1 viiki mängitud teine poolaeg.

Liigatabel

Järgmine liigamäng pühapäeval 22. septembril kell 14:00 Elva linnastaadionil Tartu JK Welco Elekter II vastu.