Naiskond võitles isuga, kuid võit läks võõrsile

Pühapäeval (14.04) toimus FC Elva esindusnaiskonna II kodumäng, kui külla tuli Tallinna JK Legioni naiskond. Avavile kõlas kell 13:00 Nike Arena Elva kunstmuruväljakul.

Naiskonna mängijate emotsioon kui Daniela Jesin lõi mängu avavärava / FOTO: Cristel Jakobson

FC Elva (N)  - Tallinna JK Legion (N) 1:3 (1:0)

Väravad:
1:0 47' Daniela Jesin
1:1 58' Anna Kulieva
1:2 80' Margarita Marjuhhova
1:3 86' Margarita Marjuhhova

Hoiatused:
57' Ketlin Štšerbakov (FC Elva)
70' Marianna Aleksandrova (Tallinna JK Legion)
Eemaldamised: -
Pealtvaatajaid: 61

Väljakul olid taas lipud lehvimas ning kõlas muusika, sest taas oli käes mängupäev. Naiskonnad rivistusid peale soojendust üles ning kohtunike juhendamisel ning ka saatjatüdruku kõrval sammusid võistkonnad väljakule. Enne mängu tehti teatavaks FC Elva naiskonna märtsikuu parim mängija, kelleks on naiskonna kõige noorem mängija ehk meie äärerünne Kelly Haasma.

Mäng algas võitluslikult ning jõudsime väga mitmeid kordi löögile, kuid kahjuks ühtegi ära realiseerida ei suutnud ka väga heades olukordades. Mängu kulgu muutis meie #29 Daniela Jesin, kes 47ndal minutil lõi Liisa Mägi söödust ära nii mängu, enda kui ka võistkonna hooaja esimese värava. Seisuga 1:0 liiguti vastu teisele poolajale.

Teisel poolajal kui oli mängitud vaid 12 minutit sai #20 Ketlin Štšerbakov vea eest kollase kaarte. Vastastel oli hea võimalus saada karistuslöök meie poolel, mis suudeti ka ära realiseerida. Teine vastaste värav tuli olukorrast, kus meie väravavaht liikus väravast välja ning mängija sai minna ja lüüa pall tühja väravasse. Peale teist väravat 70 minuti kandis sai vigastada Ketlin ning mängija toimetati kanderaamiga väljakult ära. Kuna olime enne juhtumit just teinud ära oma 2 vahetust ning alles oli vaid üks vahetus vigasema mängija näol võttis treener vastu otsuse ning väravavaht Reili Rehme suundus väljakule täitma Ketlini ülesandeid ning Marie Pau võttis üle koha väravas. Peale vahetust tuli kiirelt vastane rünnakule ning suutis ära realiseerida ka oma kolmanda ehk mängu viimase värava.

Peatreener Deniss Samoilov: "Kaotusega kodus ei saa kunagi rahul olla, kuigi FC Elva tüdrukud mängisid tegelikult hästi. Kahjuks Ketlini vigastus mõjus meie tüdrukutele psühholoogiliselt halvasti ja pärast seda lõid ka vastased kohe enda võimalused ära. Usun, et tüdrukud pakkusid taaskord publikule põneva mängu."

Mängu parim mängija Leili Eek: " Eesmärk mängus minnes oli võita ja mängu läksin mõttega, et tuleb hea mäng. Minu arvates saime me väga hästi kõik pallid kätte ja tänu sellele jõudsime ka rünnakule, aga kahjuks ei suutnud me väravat lüüa. Mäng oli keskmise tempoga. Esimese poolaja lõpus läks meil väga hästi ning ka teise poolaja alguses. Siis kui Ketlin ära viidi platsilt, läks raskemaks, sest pidime mängima vähemuses natuke aega. Halb oli platsilt ära tulla kaotusega. See hooaeg tahaks jõuda üleminekumängudele.

Mängu parim mängija Leili Eek / FOTO: Cristel Jakobson

Mängust tehtud piltide nägemiseks VAJUTA SIIA. Fotode autor on Cristel Jakobson.

Naiskonna järgmine kodumäng toimub 5. mail kel 13:00 Nike Arena Elva kunstmuruväljakul, kui kodus võetakse vastu Tartu JK Tammeka II naiskond. Tule ela naistele kaasa ja võtame esimese kodumängu võidu!