Pilguheit FC Elva fännide ellu - Rain Suits ja 6 SEKTOR tööd ei karda

Foto: Cristel Jakobson / FC Elva fännid Kuressaares omasid toetamas. Ilmselgelt oli põhjust rõõmustamiseks. 

Selle aasta algusest on FC Elva klubiga liitunud väga palju inimesi, kes ise jalgpalli ei mängi, aga armastavad seda mängu erinevatel põhjustel. Kuna klubi kodumängude korraldus on avatud staadioni tõttu väga palju jõudu nõudev tegevus on meiega liitunud tugevad- ja vaprad vabatahtlikud Rain Suits, Denis Stets, Marek Madisoo, Margus Malkus, Taavi Jakobson ja Silver Rähn. Lisaks kuuluvad pea kõik mehed ka veel mitteametliku FC Elva fännirühmitusse "6 SEKTOR". Järgnevas kirjatükis räägib Rain Suits oma fänniloo. 

Räägi paari lausega, kuidas sai Sinust tulihingeline FC Elva fänn?


Tegelikult olen olnud fänn juba sellest ajast kui poeg mängis FC Elva klubis. Käisin trenne vaatamas ja võistlustel kaasa elamas. Poeg, aga lõpetas mängimise siis tekkis väike vahe kuni tütar mängimisega alustas. Loomulikult käisin vahepeal ikka mänge vaatamas, aga siis olin publiku hulgas ja ei olnud sellist kaasalelamist nagu hetkel teeme.

Suurde fännirühmitusse sattusin täitsa pooljuhuslikult kui toimus klubi mängijate pildistamine, siis tulin staadionile vaatama ka naiste mängu ja sain kokku Dennaga (Denis Stets) ning sellest saigi kõik alguse.

Samal päeval olin esinduse mängul olin juba fännidega koos ja ega ma siis enam vaadanud mängu vaid hakkasin koos teistega häält tegema ja laulma. Nüüd juba oleme suutnud ennast teha nähtavaks ja kuuldavaks.

Klubi hindab kõikide fännide panust väga, aga "6 SEKTOR" need mehed panevad eriti võimsalt. See kamp aitab klubi kodumängude korraldamisel ja teevad väljaku ääres järjest organiseeritumalt mürglit. Kas oled sellise muudatusega oma elus rahul ja kas Sinu pere on sellise elustiili hästi vastu võtnud?

6 SEKTOR - see juba on midagi! Jah, ma olen rahul oma elumuutusega ja kui saan üritan olla alati abiks. Pere pole teinud sellest probleemi ja on olnud mänge, kus fänname ja puhume pasunaid koos tütrega. Pere pole pidanud selle pärast kannatama.

Mida Sa soovitaksid inimestele, kes veel pole jõudnud staadionile? Kuidas sättida oma elu nii, et seda jaguks perele, tööle ja fännamisele?

Tegelikult teeb kurvaks linnarahva mugavus. Sa võid teha mida tahad, aga inimesed ei viitsi kodudest välja tulla. Virisemist ja jorisemist on linnarahva poolt palju, et midagi ei toimu jne. Vaadata tuleb kuulutusi ja loomulikult kui on kuulda trummipõrinat staadionilt, siis tuleks jalad välja sirutada ja kimada staadionile mängule kaasa elama.

Tulge staadionile, siis näete ja kuulete mida me seal teeme. Uskuge mind see saab teile kindlasti suureks huviks. Seda on juba hetkel näha, et need inimesed kes istusid publikus on vaikselt hakanud meie seljataha kogunema ja samuti häält tegema. Loomulikult on nendel inimestel, kes käivad graafikuga tööl raske olla mängudel kohal.

Kui töö ei sega, siis peaks ikka tulema ja omasid toetama. Ise olen loomulikult üks nendest ,kes graafikuga töötab ja kurb on kui ei saa mängule kaasa elamas olla. Sellisel juhul sõber arvuti aitab ja loomulikult fännid saadavad teateid, et kuidas läheb. Olla tööl ja vaadata arvutist ja oodata fännide sõnumeid on ikka kordades pingelisem kui kohal olla.

Viimaseks küsiks Sinult, mida sa pead selle klubi juures kõige olulisemaks? Mis on see, mis tõmbab klubiga seotud tegevustes kaasa lööma?

Oluliseks klubi juures pean seda, et klubi on pidevas arengus ja järjest rohkem näen uusi lapsi trennides. Treenerid on palju ennast arendanud ja edasiminek on olnud jõuline. Oluline on ka see et klubi rajab uut mänguväljakut, siis saab kõik veel võimsam olema.

Mis on see, mis tõmbab kaasa tegema????? Eks ikka see, et saab klubile olla abiks ja kui meie seda ei tee siis, kes sellega peab tegelema. Viriseda ja vinguda oskame aga paneme käed külge ja teeme asja paremaks. Kindlasti pole plaan seda asja jätta sinnapaika kus see on, vaid toetada ja anda omapoolseid nõuandeid klubi tegevjuhile.

Kokkuvõtteks ütlen ainult ühte - FC Elva vastast ei pelga! Fännid on meeskonnale toeks nii heas kui halvas. Jääme lootma meeskonna tõusu Esiliigasse!

Foto: Cristel Jakobson / Fännide südames on kõik mängijad tähtsad. Kõigile tuleb tähelepanu jagada. Fotol on näha, kuidas fännid tänavad pika tee Kuressaarde ette võtnud noort mängumeest Aleksander Alevit. Kes selles mängus minuteid ei teeninud, aga täitis oma rolli meeskonnas.